Hotel Afrodyta Business & SPA, Radziejowice pod Warszawą, Polska

Hotel Afrodyta Business & SPA, Radziejowice pod Warszawa
Hotel Afrodyta Business & SPA, Radziejowice pod Warszawą, zdjęcie: źródło własne
Jazda samochodem w październiku z Katowic do Warszawy to kompletny koszmar. Choć jest nowy odcinek autostrady A1 to od Częstochowy zaczyna się horror. Nie wiem kto zarządził tak długi odcinek trasy zwęzić do jednego pasa. Jesienią 2019 zdecydowanie odradzam ten kierunek!

Dobrze, ale co gdy musimy dostać się pod Warszawę? Na przykład do miejscowości Radziejowice? Aplikacja Google Maps uprzejmie proponuje nam objazd gdzie czas naszego przejazdu skróci się do przeszło dwudziestu minut.

Hotel Afrodyta w Radziejowicach pod Warszawą
Hotel Afrodyta w Radziejowicach pod Warszawą, zdjęcie: źródło własne
Kuszące, ale doświadczony użytkownik wie, że nie raz został przez nią wyprowadzony w pole. TIR przed nami nie przekracza 60 km/h kolejne skrzyżowanie, skręć w prawo i zaoszczędź 27 minut (sic!). Skręcam.

Wyjeżdżam przed Tomaszowem Mazowieckim na dwupasmowy odcinek trasy S8. Mijam Rawę Mazowiecką i wreszcie zjeżdżam z drogi, jedno rondo, drugie rondo i dojeżdżam do celu. Spędzam noc w hotelu Afrodyta w Radziejowicach.

Hotel Afrodyta, Radziejowice, dworek, sala bankietowa
Hotel Afrodyta, Radziejowice, dworek, zdjęcie: źródło własne
Około południa okolica jest cicha i spokojna. Zmienia się to rankiem i pod wieczór gdy słychać sznur przejeżdżających aut, zapewne okoliczni mieszkańcy zmierzają do/z pracy. Przy porannym spacerze ma świeżym powietrzu trudno o ciszę i chwilę spokoju.

Dużo wysokich drzew dookoła. Dużo miejsc parkingowych z boku hotelu, do tego specjalnie wyznaczony plac. Rzut oka na budynek hotelu i wydaje się, że dla nikogo nie powinno braknąć miejsca.

Hotel Afrodyta, Radziejowice, dworek z salą bankietową
Hotel Afrodyta, Radziejowice, dworek z salą bankietową, zdjęcie: źródło własne
Hotel Afrodyta ma do dyspozycji sale konferencyjne, ilość gości w ciągu dnia może być znacznie większa. Mimo to cała infrastuktura ustępuje rozmachowi z jakim możemy zetknąć się w pobliskim hotelu Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej. Pewnie przekłada się to również na ekonomiczny aspekt całego biznesu.

Hotel Afrodyta, Radziejowice, pomnik w parku
Hotel Afrodyta w Radziejowicach, rzeźba w parku
Budynki i obejście wokół hotelu Afrodyta w Radziejowicach przypomina dawne dworki, by nie rzecz mały pałacyk. Duża sala bankietowa mieści się w osobnym budynku.

Hotel Afrodyta w Radziejowicach, korytarz
Hotel Afrodyta, Radziejowice, korytarz, zdjęcie: źródło własne
Melduje się i długim korytarzem ruszam na pierwsze piętro do pokoju. Dwuosobowy, przestrzenny pokój, w którym znajdują się oddzielne łóżka, jest wyposażony standardowo. Mamy więc dwa krzesła, biurko, telewizor, szafę z sejfem. Nic na pierwszy rzut oka nie budzi zastrzeżeń.

Hotel Afrodyta w Radziejowice, sypialnia
Hotel Afrodyta, Radziejowice, wnętrze pokoju dwuosobowego, zdjęcie: źródło własne
Sąsiedzi albo zachowywali się nad wyraz dyskretnie, albo ściany są dobrze wyciszone. Sen przychodzi bez trudu, nocleg w hotelu Afrodyta w Radziejowicach zaliczyć trzeba do bez problemowych. Śpi się wygodnie, w świeżej, białej pościeli.

Hotel Afrodyta w Radziejowicach, wnętrze łazienki
Hotel Afrodyta w Radziejowicach, łazienka, zdjęcie: źródło własne
Gdy zajrzymy do łazienki na pierwszy rzut oka wydaje się nie odstawać standardem od sypialni. Zdziwienie i irytacja przychodzą gdy zaczynamy z niej korzystać. Zatem pod prysznic.

Hotel Afrodyta, Radziejowice, kabina prysznicowa
Hotel Afrodyta, Radziejowice, kabina prysznicowa, zdjęcie: źródło własne
Przed wejściem do przestrzennej kabiny, wnęka oddzielona prostymi, szklanymi drzwiami, biorę z blatu umywalki ręcznik kąpielowy. Wieszam go na ozdobnym haczyku żeby później móc po niego łatwiej sięgnąć.

Otwieram drzwi, wchodzę do wnęki prysznicowej i zdziwienie. Woda posiada ogranicznik czasowy. Jestem w hotelu czy na basenie? Sprawdzam jaki jest czas aktywności strumienia, naciskam przycisk i chce wyregulować kąt słuchawki. Prosta sprawa zaczyna się komplikować.

Hotel Afrodyta, Radziejowice, prysznic, uchwyt na ręcznik
Hotel Afrodyta, Radziejowice, wyposażenie łazienki, zdjęcie: źródło własne
Mocowanie zawieszki na słuchawkę prysznica jest luźne co powoduje problem, a raczej wyklucza jej regulacje. Jakoś to ogarniam, ale prysznic w hotelu Afrodyta nie zaliczam do odprężających. Woda przestaje lecieć chce sięgnąć po zawieszony na haku przy drzwiach kabiny prysznica wcześniej zawieszony ręcznik.

Hotel Afrodyta w Radziejowicach, bateria prysznicowa
Hotel Afrodyta, Radziejowice, prysznic, zdjęcie: źródło własne
Tylko, że pojawia się kolejny problem, jak go dostać gdy jest on od strony skrzydła drzwi z zawiasami. Od góry, nad nimi nawet przy moim wzroście nie sięgnę. Muszę wyjść, zalewam łazienkę i wycieram się.

Lubię mieć suchy ręcznik. Więc po wytarciu najczęściej wieszak go na grzejniku w łazience. Cóż, ale nie w hotelu Afrodyta w Radziejowicach. Najzwyczajniej w świecie go nie ma.

Hotel Afrodyta, Radziejowice, hol
Hotel Afrodyta w Radziejowicach, hol, zdjęcie: źródło własne
Wypada jeszcze spłukać kabinę prysznicową. Z reguły zajmuje to chwile. Dzięki czasowemu włącznikowi wody pod prysznicem w Afrodycie wody wyleci więcej. Mamy oszczędność.

Hotel Afrodyta w Radziejowicach, wnętrze budynku recepcji
Hotel Afrodyta w Radziejowicach, strefa relaksu, zdjęcie: źródło własne
Opuszczam zawiedziony strefę, która daje zawsze możliwość odprężenia, nabrania świeżości. W hotelu Afrodyta czuje się jakbym wyszedł spod prysznica na kąpielisku. Rozsądny obowiązek by czuć się świeżo i dobrze z samym sobą, zamiast chwili relaksu.

Hotel Afrodyta, Radziejowice, sala restauracyjna
Hotel Afrodyta w Radziejowicach, sala restauracyjna, zdjęcie: źródło własne
Pokój w hotelu Afrodyta jest poniszczeniem, na poziomie, do spania, z zapleczem sanitarnym (toaleta, umywalka, prysznic). Dużo lepiej poczuć można się przy stole.

Na szczęście jedzenie jest na dobrym poziomie. Począwszy od bogatej oferty bufetu śniadaniowego, a na obiedzie i kolacji kończąc. Do tego dobra kawa z ekspresu ciśnieniowego wzmacnia i umila czas rozmów.

Hotel Afrodyta, Radziejowice, zabawy dla dzieci
Hotel Afrodyta w Radziejowicach, kącik zabaw, zdjęcie: źródło własne

Z personelem hotelu Afrodyta zetknąłem się jedynie na poziomie recepcji. Nie wzbudził moich uwag, miło przy zameldowaniu i serdecznie przy pożegnaniu.

Hotel Afrodyta, Radziejowicach, park, zdjęcie: źródło własne
Radziejowice to niewielka miejscowość, jedna z tych na mapie Polski, na której niewiele się dzieje. Mieszczący się w niej hotel Afrodyta to jedna z tych baz noclegowych, w których zastanawiam się czy ktoś śpi dłużej niż dwie noce. Może gdyby zabrać rower, pojeździć po nieznanej okolicy odbiór byłby inny?

Hotel Afrodyta, Radziejowicach, samochody starodawne w parku
Hotel Afrodyta, Radziejowice, samochody zabytkowe, zdjęcie: źródło własne
Pozostaje wspominać hotel Afrodyta w Radziejowicach jako przytulny ośrodku szkoleniowo konferencyjnym, smacznym jedzeniem i popracowaniem nad praktycznym wyposażeniu łazienki.
___
Pobyt w hotel Afrodyta, Radziejowice, Polska, październik 2019