Hotel Ossa Congress & Spa, Rawa Mazowiecka, Polska

Zadaje sobie pytanie czy ktoś skusi się kiedyś na weekendowy wyjazd lub zmęczony droga zjedzie do odległego od „krajowej ósemki” prawie 10 km hotelu na jedną noc.

Pomimo problemów z jakimi zmaga się hotel Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej nieustannie zachęca do wizyty. Firmy do organizacji konferencji i imprez integracyjnych. Rodziny do spędzenia dłuższego pobytu, np. w święta Wielkanocne.


Hotel Ossa, jak zwykło się o nim mówić w skrócie, zasłynął w telewizji kwaterując w swoich pokojach uczestników Nasz Nowy Dom, emitowanego na kanale Polsat, którym ekipa remontowa w pięć dni remontuje ich miejsce zamieszkania.

Miałem przyjemność gościć w hotelu Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej dwukrotnie. Za pierwszym razem brałem udział w szkoleniu, będąc przy tym prelegentem. Za drugim razem spędziłem jedynie jedną planowaną noc. Obiekt wywarł na mnie ogromne wrażenie.

Ogromny parking przed obiektem, Budynek to jedna ogromna bryła gdzie na obu końcach znajdują się niezależne recepcję. Obsługa miła, przyjaźnie nastawiona, sprawy meldunkowe załatwiała stosunkowo szybko. Chętnie służyła pomocą np. tłumacząc dojście do pokoi. Okazuje się, że sprawa odnalezienia przydzielonego lokum nie jest taka prosta. Poboczne korytarze nieco komplikują system numeracji i kolejne drzwi po sobie wcale nie gwarantują liczby kolejnej po poprzedniej.

Przy pierwszym wyjściu z pokoju warto zapamiętać drogę, od winy, od schodów, od głównego korytarza. Przejście do sali konferencyjnej, restauracji lub pubu nie gwarantuje, że łatwo i przyjemnie wrócimy z powrotem.

Żadna to dla obiektu ujma, ot, ktoś musiał przyjąć pewną logikę poruszania się i jedynie od gości zależy jak szybko uda nam się pojąć sens i zamysł.

Pokoje przestrzenne, łazienki komfortowe i czyste. Łóżka wygodne, pościel czysta, fotel do odpoczynku, telewizja z podstawowymi kanałami, biurko z dużym lustrem na ścianie. Niczego nie brakuje.

Na śniadanie można zjeść wszystko czego dusza zapragnie. Naprawdę nie wiem na co mógłbym mieć w porze porannej ochotę, a nie zastałbym tego na stołach. Dużej wielkości sala, nawet przy dużym obłożeniu (organizowane są konferencje nawet na kilkaset osób) można znaleźć spokojny kąt. Bardzo dobra kawa z ekspresu wyśmienicie polepsza humor od rana.

Daniom obiadowym również niczego nie brakowało. Podobnie z wszelkiego rodzaju przekąskami.

Dla grup zorganizowanych hotel może przygotować kolację przy grillu. Kucharze na bieżąco pieką i podają mięsa, kiełbasy i inne przysmaki.
W pubie napić można się standardowej karty bourbon, whiskey & whisky.

Na zewnątrz hotelu do dyspozycji gości są boiska, w tym do piłki nożnej i rugby. Okolica sprzyja biegaczom i spacerowiczom.

Wypoczynek z rodzinną z dala od miastowego zgiełku? Dla mieszkańców Warszawy lub Łodzi jest to kusząca propozycja. Cóż, nie da się ukryć, że pobyt nie należy do tanich. Stąd wyjazd ze Śląska, staje się mało opłacalny.
___
Pobyt w hotelu Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej: czerwiec 2015 r. oraz październik 2016 r.