Pokoje gościnne Widok, Bukowina Tatrzańska, Polska


Kiedy okazało się, że podczas spontanicznego wyjazdu na ferie nie uda się nocować w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Rysy postanowiliśmy szukać w okolicy. Kilkanaście wiadomości e-mail wysłanych z zapytaniem o wolne pokoju i ceny. Przypomnieliśmy sobie o zdjęciach zrobionych na spacerze ulicą Leśną. Okazało się, że pensjonat z potencjalnie najlepszym widokiem na góry Tatry dysponuje wolnymi pokojami. Jego nazwa w końcu zobowiązuje – pokoje gościnne „Widok” w Bukowinie Tatrzańskiej.


Jazda nawet wczesnym porankiem, w sobotę, w kierunku Zakopanego musi wiązać się z dużą dawką cierpliwości. Odbijamy w Nowym Targu na Białkę Tatrzańską (jedynie dzięki nawigacji lub pamiętając trasę z wcześniejszych wyjazdów, bo oznakowania żadnego nie ma). Wreszcie przed dziesiątą zatrzymujemy się na parkingu przy Terma Bania. Relaks w spa połączony ze zjeżdżalniami, falą, rwącą rzeką pozwala na odprężenie. Przed nami tydzień wypoczynku w górach.

Po wcześniejszym ustaleniu meldujemy się na Leśnej 15 przed czasem. Pokój jest już przygotowany, możemy więc rozpakować rzeczy i załatwić sprawę z meldunkiem. Przy rejestracji dokonywana jest opłata całej kwoty (odejmując wcześniejszą zaliczkę). Płatność gotówką.


Pokoje 3 i 4 na pierwszym piętrze zapewniają najlepsze widoki. Gdy rozpakowujemy bagaże nie widać ani jednej góry. Piękna pogoda zawita do naszych okien za kilka godzin. Już nazajutrz będziemy pić kawę zachwycając się błękitem nieba i pięknem roztaczającego się krajobrazu z ośnieżonymi szczytami Tatr.

Pokoje gościnne Widok posiadają łazienkę. Jej wielkość być może nie sprawia zbytniego komfortu, ale swoją funkcję spełnia bez problemów. Pokój i łazienka czyste, schludne. Na ścianie zamontowany telewizor, dostępne kanały cyfrowej telewizji naziemnej. Pomimo dużego okna i drzwi balkonowych w pokoju jest ciepło i przytulnie.


Do dyspozycji gości udostępniona jest kuchnia. Wyposażona we wszystkie niezbędne przybory. W lodówce można zostawić żywność. Duży stół zapewnia komfortowe spożycie posiłków. Na drugim końcu pomieszczenia znajdują się piłkarzyki, rowerek treningowy. Do dyspozycji jest krzesełko dla malutkiego dziecka. Na dużym telewizorze można oglądać rozszerzony zakres programów.

Obiekt dysponuje przechowalnią sprzętu narciarskiego. Aby dojść do najbliższego wyciągu narciarskiego Ku Dolinie wystarczy wyjść z wjazdu i skierować się parę kroków ku górze. Stok mieści się z lewej strony, naprzeciw hotelu Rysy.

Z „Widoku” blisko jest do karczmy Wanta gdzie serwowane jest smaczne jedzenie. Taki spacerek nawet popołudniem na słodkie naleśniki wart jest zachodu.

Cena pobytu wydaje się naprawdę atrakcyjna.

Po godzinach spędzonych na stoku herbata z widokiem na Tatry, odpręża i sprawia, że człowiek odpoczywa pełnią zasłużonego urlopu.

Pokoje gościnne „Widok” w Bukowinie Tatrzańskiej przy ulicy Leśnej 15 to jedno z miejsc, które wpisuje do książki kontaktowej, wiedząc doskonale, że w okolice Tatr wracam co jakiś czas.