Centrum Wypoczynku i Rekreacji Rysy, Bukowina Tatrzańska,Polska

Budynek hotelu Rysy musi pamiętać stare czasy. Wystarczy zatrzymać się na parkingu, wejść bokiem na wielki taras i spojrzeć przed siebie. Ile jest takich ośrodków z takim widokiem?


Wnętrze potwierdza przypuszczenia. Budynek jest remontowany, wymieniane są okna, odnawiane pokoje. Ciągle jednak klimat pozostaje niezmieniony. Komuś to może przeszkadzać? Niech wybierze inne miejsce.

Centrum Wypoczynku i Rekreacji Rysy w długi weekend sierpniowy dysponował wolnymi pokojami. Nam udało się zarezerwować nocleg telefoniczne kilka dni przed sierpniowym długim weekendem. Na miejscu widziałem jak osoby przyjezdne bez wcześniejszego uzgodnienia wynajmowały pokój.

W zimie sytuacja wygląda inaczej. Szczególnie gdy warunki pogodowe sprzyjają do uprawiania sportów zimowych. Hotel znajduje się przy ulicy Leśnej, po drugiej stronie drogi w jego okolicy znajdują się trzy wyciągi narciarskiej. Bezpośrednio na wprost mamy stok narciarski Ku dolinie.
W styczniu 2017 r. nie było żadnych szans na tygodniowy pobyt. Wolne terminy dopiero w marcu. Warto zatem rezerwować pokoje z dużym wyprzedzeniem.

Obiekt „Rysy” wyposażone jest w sprzęt rehabilitacyjny. Przeważająca ilość gości to osoby w starszym wieku korzystające z zabiegów świadczonych przez ośrodek. Do dyspozycji pozostałych gości jest niewielki basen, stół do ping ponga, billard (opłatnie).

W hotelu „Rysy” zameldowani zostaliśmy w pokoju na pierwszym piętrze. Pomieszczenie wyposażone z łóżko oraz rozkładaną kanapę (wersalkę). Taka opcja pozwala na pobyt dwóch osób dorosłych z dzieckiem. Do dyspozycji balkon, z którego dostępny jest piękny widok na całe pasmo gór Tatry. Łazienka z prysznicem.

W cenie pokoju jest śniadanie. Serwowane są podstawowe składniki jak jajecznica, parówki, zimna płyta, twaróg, mleko i płatki śniadaniowe. Jeśli ktoś lubi dobrą kawę radzę zabrać ze sobą własną.

Na tarasie dostępne są ławki, gdzie można odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem.
Z uwagi na wiek większości gości, a często ich stan zdrowia, obiekt wyposażony jest w windy.

Centrum Wypoczynku i Rekreacji Rysy w Bukowinie Tatrzańskiej już dla samej lokalizacji wart jest uwagi. Zapewnia wszystko co niezbędne dla gości. Cena wydaje się adekwatna do oferty. Jeżeli nie będziemy oczekiwać cudów, a jedynie wygodnie wyspać się, wziąć prysznic, napić się kawy, zjeść proste śniadanie lub obiad (należy zgłosić taką chęć wcześniej) to śmiało możemy próbować dokonać rezerwacji w wybranym dla siebie terminie.