Zajazd restauracja Sjesta, Mikołów, Polska

Restauracja Sjesta Mikołów
Restauracja Sjesta Mikołów, zdjęcie: źródło własne
Nasz system tras rowerowych na śląsku niestety kuleje. Przy odrobinie szczęścia znajdziecie w dostępnych aplikacjach nitkę przebytej już przez kogoś trasy. Na granicach miast dostępne są mapy szlaków rowerowych, to jednak za mało. Pozostaje więc przygoda, podróż w nieznane.

Zasadniczo nie długą przejażdżkę, w większości prowadzącą przez leśne ścieżki, można odbyć na pograniczu trzech miast Mikołowa, Katowic i Rudy Śląskiej.

Jadąc lasem, próbując nakierować się mapą na telefonie, do moich uszu dociera wreszcie cywilizacja. Nie przechodzi nam do głowy, że wyjedziemy tuż przy restauracji Sjesta w Mikołowie!

Już wiemy gdzie jesteśmy, przed nami jeszcze kawałek drogi do domu. Zasłużyliśmy na odpoczynek i posiłek.


O zajeździe Sjesta przy trasie nr 44 na odcinku Mikołów - Gliwice słyszałem wiele dobrego. Było mi też dane bywać tu wcześniej na większych uroczystościach. Znajomi przyjeżdżali tutaj na obiady. My jesteśmy również w tej porze. Pogoda piękna, zostajemy na dworze.

Restauracja Sjesta, Mikołów, placek po węgiersku
Restauracja Sjesta w Mikołowie, placek po węgiersku
zdjęcie: źródło własne

Szybko pojawia się pani kelner. Zamawiam placek po węgiersku. Na stole znajdzie się jeszcze sałatka z grillowanym kurczakiem oraz zestaw dziecięcy czyli nagesty z frytkami. Nim talerze znajdą się przed nami dostajemy zimne napoje, półlitrowe.

Placek po węgiersku by smakować musi trzykrotnie zadowolić smakosza. Placek ziemniaczany, dobre mięso oraz składniki gulaszu. W zajeździe Sjesta w Mikołowie wszystko pasuje, a co za tym idzie smakuje. Porcja idealna, z tendencją na więcej niż mało. Można najeść się do syta.

Restauracja Sjesta, Mikołów, sałatka z kurczakiem
Restauracja Sjesta, Mikołów, sałatka z kurczakiem
zdjęcie: źródło własne
Sałatka z kurczakiem także smakuje. Składniki świeże, a kurczak soczysty. Podobnie jak kotleciki w panierce w zestawie dziecięcym. Frytki swojskie, bardzo dobre, choć młodzi preferują dziś cienkie, to dla mnie były wręcz idealne.

Najedzeni odpoczywamy, przyglądając jak pojawiają się kolejni goście, całe rodziny. Opcja niedzielnego obiadu z bliskimi w restauracji Sjesta to dobry wybór. Kolejne, po restauracji U Kusia, miejsce w Mikołowie gdzie można dobrze, wręcz domowo zjeść.

Restauracja Sjesta, Mikołów, zestaw dziecięcy, kurczak i frytki
Restauracja Sjesta w Mikołowie, zestaw dziecięcy
zdjęcie: źródło własne
Zajazd Sjesta w Mikołowie dobrze sprawdzi się na postój, odpoczynek w podróży. Syto i smacznie was nakarmi, uprzejmie obsłuży, a gdy zajdzie potrzeba przenocuje (obiekt dysponuje bazą noclegową).

Miejscowym, z okolicy polecać restauracji Sjesta nie trzeba. Oni znają to miejsce już dobrze i chętnie do niego wracają.
___
Zajazd restauracja Sjesta, Mikołów, wrzesień 2019