Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, Polska

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, zdjęcie: źródło własne
Intensywne działania marketingowe hotelu Czarny Potok w Krynicy Zdrój przekładają się na skalę jego popularności. Korzystając z wyszukiwarek noclegów można często natknąć się na jego ofertę. Osobiście wiele razy spotkałem się z kuszącą propozycją cenową w otrzymywanych newsletterach. W końcu zameldowałem się w recepcji. Poniekąd był to wyjazd służbowy, niestety bez rodziny, ale pozwolił mi na ocenę miejsca i okolicy.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, widok panoramiczny, zdjęcie: źródło własne
Prawdopodobnie rozsądne podejście do popularyzacji miejsca nie uwzględnia hotelu Czarny Potok w Krynicy Zdrój w googlowym katalogu firm, co przekłada się na trudniejszym określenie położenia obiektu na Google Maps.

Oczywiście chodzi tu o samą lokalizację przy ulicy Czarny Potok 65 Korzystając z aplikacji gdy pokazuje 800-900 m do celu radzę na ostatniej prostej rozglądać się po lewej stronie za tablicą hotelu. Łatwo można przejechać bramę wjazdową i dopiero znajomy wygląd budynków uświadomi wam, że zajechaliście za daleko.

Nie ma problemu z parkowaniem, dużo miejsc postojowych. Zatrzymuje samochód za mostem, pod którym poniżej szumi płynący potok. Jego koryto prowadzi wzdłuż calego terenu hotelu Czarny Potok.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, zdjęcie: źródło własne
Wchodzę głównym wejściem do hotelowego holu. Wita mnie osoba z punktu informacyjnego. Jest na stanowisku niemal przez cały czas, służąc pomocą. Wskazuje mi recepcję mieszczącą się na przeciw, trudno jej samemu nie dostrzec.

Meldowanie przebiega szybko i sprawnie. Dostaje mapkę obiektu i jestem pokierowany do budynku numer 4. Zarówno tam jak i do każdej innej części hotelu Czarny Potok można dojść przeszklonymi korytarzami łączącymi je ze sobą lub wykonać krótszy spacer wychodząc na zewnątrz budynku recepcji.

Zanim doszedłem do wniosku, że lepiej iść na świeżym powietrzu, próbowałem swych sił w hotelowej topografii opierając się o hotelowe wskazówki. Numer pokoju jest jeden dla całego obszaru. Idziemy więc kolejnymi korytarzami aż ukaże się nam nasza liczba na drzwiach. Przeszedłem w ten sposób raz i szczerze go nie polecam.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, recepcja
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, recepcja i hol
zdjęcie: źródło własne
Od tej pory gdziekolwiek chciałem dojść robiłem to wychodząc z budynku i udawałem się do celu hotelowymi alejkami. Najpierw jednak trzeba wejść, z magnetyczną kartą przez cały czas pobytu nie było żadnego problemu, do pokoju, rozejrzeć się, usiąść i odetchnąć po podróży.

Przedpokój niewielki, z pojemną szafą. Do dyspozycji sejf i rozkładana suszarka na pranie. Pokój, z balkonem, o przestrzennym wnętrzu, z dwoma oddzielnymi łóżkami, standardowo dwa fotele, biurko, garderoba i zabudowana lodówka.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, pokój
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, wnętrze pokoju,
zdjęcie: źródło własne
Nie trudno odgadnąć, że działa gdy jest prąd, a ten jak wiadomo dociera do gniazdek gdy karta włożona jest do czytnika poboru. Przez noc może coś się schłodzi, ale jak wyjdziecie następnego dnia na dłużej to wszystko wróci do temperatury pokojowej.

Dwie karty są nawet przydatne, sens w tym, że utrudniają życie dwóm niezależnym gościom. Ten bez karty musi kontaktować się z drugim, odszukiwać, by wraz z nim dostać się do pokoju.


Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, pokój dwuosobowy
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, pokój dwuosobowy,
zdjęcie: źródło własne
Łóżko wygodne, choć z tych raczej miękkich. Pościel przyjemna w dotyku. Spać przy otwartym oknie? Ta oczywista decyzja nie wydaje się taka prosta. Pamiętacie o potoku? Gdy słońce leniwie budzi się do życia, odgłos szumiącej wody w odniesieniu do panującej ciszy jest tak duży, że albo utuli was do dalszego snu, albo rozbudzi na dobre.

Dostałem pokój z wanną. Przyznaje, że w czasie trzydniowego pobytu skorzystałem raz z relaksującej kąpieli. Głównie brałem prysznic, co w tych warunkach wcale nie było takie wygodne.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, łazienka z wanną
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, łazienka z wanną,
widok panoramiczny, zdjęcie: źródło własne
Choć była ruchoma szklana ścianka chroniąca przed zalaniem podłogi i blatu z umywalką to skuteczność jego była słaba. Po pierwszym prysznicu dostrzegłem, że płytki na ścianach wzdłuż wanny są tylko do pewnej wysokości, niżej niż uchwyt słuchawki prysznicowej. Przy moim wzroście, w trakcie spłukiwania głowy ściany nad płytkami były znacząco mokre.

Dodatkowym mankamentem brania prysznica była mała szerokość wanny. Wąska utrudniała swobodę ruchów. Odchylenie szklanych drzwiczek (tylko gdzieś tak na 1/3 długości wanny) niosło za sobą skutek zalania. Zresztą nawet przy przymkniętych sporo wody lądowało na podłodze.

Zgodzę się, że gościom może być wszystko jedno, nie zwrócą nawet na to uwagi. Ktoś z kadry zarządzającej powinien przyjrzeć się nie tylko z poziomu wystroju lecz również praktycznego zastosowania wnętrza, elementów wyposażenia.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, zdjęcie: źródło własne
Zakwaterowany zostałem w pokoju z balkonem. Można usiąść na zewnątrz przy stoliku lub wystawić wilgotne rzeczy na wspomnianym już w wcześniej stojaku ma pranie.

W czasie pobytu w hotelu Czarny Potok w Krynicy Zdroju, miałem okazje uczestniczyć we wszystkich posiłkach, od śniadania, przez obiad po kolację. Skosztowałem także dań z grilla.

Jeśli chodzi o pierwszą porę, śniadaniową, to przyznaje, że w Czarnym Potoku jest ono na wysokim poziomie. Zarówno jeśli chodzi o różnorodność i wybór, ale także smak. Co bym wyróżnił szczególnie? Omlet robiony ma życzenie przez kucharza oraz... fasolkę a’la po bretońsku. Zaskoczeni?

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, zdjęcie: źródło własne

Mówiąc szczerze to brakowało w tym momencie tylko ziemniaków i miłośnicy niemieckiej kuchni byliby wniebowzięci. Kiełbasy pieczonej z cebulą akurat nie brakowało.

Owoce, warzywa, sałatki mniej i bardziej dietetyczne, jajecznica, parówki, płatki do mleka, jogurty, naleśniki z serem, świeże pieczywo dostępne i podane bez ekstrawagancji, ale najważniejsze smacznie.

Wspomniana jajecznica to wybór indywidualny, nie wiem jak z jej popularnością, bo pan z obsługi robił całkiem smaczne omlety z czym tylko dusza zapragnie. Z szynką i pieczarkami był bardzo wyborny.
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, zdjęcie: źródło własne
Ekspresy do kawy nie stanowią w czasie śniadania w Czarnym Potoku wąskiego gardła. Jest ich dużo i parzą bardzo dobrą czarną lub białą ze spienionym mlekiem.

Sok pomarańczowy dostepny również z automatu. Na początku dystrybutor wlewa do szklanki wodę więc nie nazwałbym tego 100% nektarem.

Z uwagi, że sezon truskawkowy w pełni trudno nie pomyśleć o świeżym koktajlu. Pamiętam też gofry w hotelu Warszawianka w Jachrankach. Brak tych kapryśnych widzi mi się troszkę zaniża ocenę porannego posiłku, ale bardzo pozytywne wrażenie pozostaje.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój
krem z dyni na zimno, zdjęcie: źródło własne
Równie bogato co śniadania prezentowała się oferta obiadowa serwowana w formie szwedzkiego stołu. Nie brakowało różnorodnych zup, ryb, karczku pieczonego z kapistą zasmażaną, kaszy, sałatek, surówek.

Kątem ucha usłyszałem nie ma kartofli, choć jestem pewny, że widziałem zapiekane. Do picia dostępna woda, ale nie było problemu by zrobić sobie np. herbatę.

Jeśli chodzi o dania serwowane przez kelnerów w trakcie kolacji to z uwagi na jej zamknięty charakter dodam jedynie, że popisy kulinarne kucharza/-y w hotelu Czarny Potok w Krynicy Zdroju były na przyzwoitym poziomie.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, chata grillowa
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, chata grillowa,
zdjęcie: źródło własne
Estetycznie podane, dobre smaku, choć wrażenie popsuło zbyt suche mięso drobiowe w daniu głównym. Takiej formy posiłku wymagały okoliczności, choć ja zdecydowanie skłaniałbym się za bardziej luźniejszą atmosferą i różnorodnością dań.

Tej zabrakło też w trakcie grilla, choć akurat tutaj szaszłyk drobiowy czy kiełbasa były smaczne i udane jak na panujące okoliczności.

Jedzenie w hotelu Czarny Potok osobiście mi smakowało, ale nie jest to na pewno wyznacznik musicie tam pojechać i spróbować! Trzeba szukać innych powodów.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, mini golf
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, mini golf,
zdjęcie: źródło własne
W Czarnym Potoku odpoczniecie na basenie, zrelaksujecie w spa czy wypocicoe w saunie. Dostępny jest mini golf, park linowy w wewnętrznie skorzystać możecie z siłowni, ping ponga, bilarda. Jeżeli tego mało to atrakcji szukać możecie poza obiektem, okolice Krynicy Górskiej zapraszają do siebie różnymi atrakcjami. W hotelu wypożyczyć można rowery, które spiszą się nawet w górskim terenie.

Hotel Czarny Potok w Krynicy położony jest niedaleko stoku narciarskiego i wyciągu Jaworzyna Krynicka. W zimowych warunkach wydaje się spełniać wszelkie wygody gości. W pozostałych porach roku również zapewnia najwyższy standard samopoczucia.

Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój
Hotel Czarny Potok, Krynica Zdrój, zdjęcie: źródło własne
Obsługa hotelowa jest miła, bardzo pomocna i uprzejma. Istotna jest jej otwartość i chęć działania. Dokładają wszelkich starań aby gość czuł się dobrze. To osobiste odczucie w trakcie pobytu w Czarnym Potoku.

Wyjeżdżałem z Krynicy Zdrój z bagażem pozytywnych wrażeń, zadowolony, choć na pytanie czy wróciłbym z rodziną nie do końca jestem przekonany. Zawsze to lepiej sprawdzić i ocenić z najbliższymi.
___
Pobyt w hotelu Czarny Potok w Krynica Zdrój, Polska, czerwiec 2019