Twinpigs Amerykański Park Rozrywki , Żory, Polska

Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki wesołe westernowe miasteczko
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki westernowe wesołe miasteczko
zdjęcie: źródło własne
Zaczęło się od niezaplanowanej podróży do Ostrawy. Celem był powrót do ZOO. Druga próba zobaczenia safari, które niefortunnie pominęliśmy przy pierwszej wizycie. Tym razem też się nie udało. Wniosek, aby zaparkować w rozsądnym miejscu trzeba być najwcześniej jak to możliwe.

Za pierwszym nieudanym razem wybraliśmy pobliski park dinozaurów. Dinopark w Ostrawie to raczej jednorazowa atrakcja. Więc teraz po chwili zastanowienia wybraliśmy bliższą, lokalną atrakcje – westernowy park rozrywki Twinpigs w Żorach.


Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Dziki Zachód
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Dziki Zachód,
zdjęcie: źródło własne
Jest niedzielne południe, na parkingu nie wiele samochodów. Idziemy rozejrzeć się czy warto przekraczać bramę, by znaleźć się po drugiej stronie, w westernowym miasteczku.

Park rozrywki Twipigs w Żorach od początku zadziwia. Już samo położenie jest zaskakujące, przy samej drodze nr 81 na trasie Katowice - Wisła (Żory to miasto łączące kierunki przejazdu na Cieszyn, Pszczynę i Bielsko Biała, dojazd do autostrady A1 prowadzącej do Czech). Poza rollercoasterem nie wiele atrakcji potrafiło przyciągnąć tu wcześniej. Tym razem też zadecydował przypadek działający na korzyść kowbojskiej krainy.

Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Ogródek farmera
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Ogródek farmera,
zdjęcie: źródło własne
Coś co może najbardziej zniechęcać to ceny biletów. Dla trzyosobowej rodziny, w maju 2019 roku koszt wejściówek wynosił 185 zł. Choć wszystkie atrakcje są ujęte w tej cenie to aby postrzelać na strzelnicy, czy wygrać jeden z fantów trzeba dodatkowo zapłacić.

Na plus przemawia fakt, że rozbicie piramidy z puszek, nawet nieudane, honorowane jest nagrodą honorowaną. Wybraliśmy pistolet na kapiszony.

Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Las przygód
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Las przygód,
zdjęcie: źródło własne
Trudno powiedzieć czy cena biletów przekłada się na fakt nieczynnego rollercoastera. W maju 2019 roku kolejka była rekonstruowana. Na czoło atrakcji wysunęło się wahadło i... diabelski młyn.

Amerykański park rozrywki Twinpigs w Żorach podzielony jest na części tematyczne.

Od wejścia kierowani jesteśmy na Dziki Zachód.
Tutaj napotykamy kucyka, który jak się okazuje w południe nie jest w stanie przewieź ośmiolatka. Za godzinę ma być silniejszy konik. Mniej więcej o tym czasie wracamy na Dziki Zachód i inna pani instruktor pozwala wsiąść na tego samego co wcześniej mustanga. Przebieg trasy to jedna runda dookoła głównej ulicy.

Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Wodospad Havasu
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki
Wodospad Havasu, zdjęcie: źródło własne
W tej części miasteczka Twinpigs znajdują się saloony, w których serwowane są kiełbaski i inne dania z grilla. Są tu również wspomniane dwie dodatkowo płatne strzelnice.

Z Dzikiego Zachodu można trafić na Hawaje lub wybrać się do Zwierzyńca.
W cieplejszym zakątku znajdują się atrakcje dla najmłodszych, z dmuchanym zamkiem na czele. Wyzwaniem dla małych pociech jest ścianka wspinaczkowa, dosyć stroma, choć w kształcie stożka. Żadna z prób, której byliśmy świadkami nie zakończyła się pomyślnie.

Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Family Coaster
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Family Coaster
zdjęcie: źródło własne

Jeśli chodzi o zwierzyniec to najlepszą formą jego zwiedzenia jest przejście parkiem linowym. Jest on zabezpieczony i dostosowany do każdego wieku. Można więc śmiało podjąć wyprawę całą rodziną.

Tuż obok zagród z domowymi zwierzętami mieści się wioska indiańska, zwana Lasem przygód. Można wejść do wigwamu, zatrzymać się na moment przy innych atrakcjach, takich jak łamigłówki.
Wychodząc z Lasu przygód kierujemy się na kolejkę torową. Przystajemy na moment przy kuszach, z którym można postrzelać do celu za pomocą piłeczek.

Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Batyskaf
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Batyskaf kino 5D,
zdjęcie: źródło własne
Lokomotywa z wagonikami dla pasażerów jeździ non stop, jak tylko zbierze się komplet podróżnych. Dwa okrążenia, w tym przez krainę kopalni złota.

Ze stacji kolejowej obchodzimy Las Vegas. To tu znajdował się rollercoaster, obecnie w przebudowie. My zatrzymujemy się w Meksyku.

Tutaj mamy mniejszy rollercoaster gąsienica dla najmłodszych. Family Coaster przewiezie również dorosłych, dlatego w przejażdżkę spokojnie mogą wybrać się rodzice z maluchami.

Zaglądamy do Nawiedzonej Sztolni, której celem jest nastraszenie śmiałków, którzy postanowili wejść do jej korytarzy. Strachu tyle co na lekarstwo, choć pewnie to wynika z wieku i życiowych doświadczeń. Wychodzimy cali, zdrowi i uśmiechnięci.

Kierujemy się na Wahadło Montezumy.
Na pewno zasługuje na najbardziej ekstremalną atrakcję mieszczącą się w westernowym miasteczku rozrywki Twing Pigs w Żorach. Opiekujący się zapewnia, że siły odśrodkowe nie pozwolą nikomu wypaść. Momentami bywa, że serce bije szybciej, a adrenalina podskakuje ponad normę.

Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Wahadło Montezumy
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Wahadło Montezumy,
zdjęcie: źródło własne

Puls można uspokoić na Kole Młyńskim Far View.
Nie wiem jakie są odczucia innych po wyjściu z tej karuzeli, ale zatrzymanie się u góry i paro sekundowa przerwa nie należała do najprzyjemniejszych odczuć. Zastanawiałem się co wywołało we mnie taką reakcję, jak się okazało nie tylko u mnie odczucia nie należały do przyjemnych.

Szybko zapomnieć można o młyńskim kole na Karuzeli Whsiky. Nikt nie serwuje tu trunków dla dorosłych, ale zakręcić się w głowie może i to bardzo.

Kinowe atrakcje w amerykańskim parku rozrywki Twinpigs w Żorach rozpoczynam od podwodnej podróży do legendarnej krainy Atlantydy. Warto odstać w kolejce przed Batyskafem, na krótkometrażowy film w technologii 5D.

Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki Koło Młyńskie Far View
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki
Koło Młyńskie Far View, zdjęcie: źródło własne

W technologii 5D zobaczycie również film o małych świnkach. Króciutka przejażdżka z zabawnymi scenakami.

W Kuli parowej dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii obejrzycie film w formacje 360 stopni. Ciekawe przeżycie, choć sama fabuła już nie jest tak atrakcyjna.

Za to koniecznie musicie dostać się do Tajemniczych Podziemi. Choć zastosowano tutaj jedynie technologię 3D to emocje są gwarantowane!

Komu jeszcze mało może sprawdzić się na wirtualnej strzelnicy VR Wild West. Ruchome siodło, specjalne wirtualne okulary i kolt w dłoni, a Twoim celem obrona miasteczka przez złoczyńcami. Wirtualna strzelnica VR Wild West jest w cenie biletu, w momentach małego obłożenia można zagrać nawet kilka razy pod rząd.

Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki
Twinpigs Żory Amerykański Park Rozrywki, zdjęcie: źródło własne
Nic w westernowym parku rozrywki Twingpigs w Żorach nie dzieje się szybko, choć trzy godzinny pobyt mija bardzo szybko. Pomijamy część Rock’n’roll i wolnym krokiem udajemy się do wyjścia.

Kinowe atrakcje, wahadło, czy rodzinny rollercoaster zapewnią wiele śmiechu i pozytywnych emocji. Można się zastanawiać czy to warte jest ceny biletu czy nie, na pewno amerykański park rozrywki Twinpigs w Żorach jest lokalną atrakcją, którą z braku innych planów warto odwiedzić. Czy wrócicie ponownie? Decyzja jak zawsze należeć będzie do Was.
___
Amerykański park rozrywki, wesołe miasteczko westernowe Twinpigs, Żory, Polska, maj 2019