Pokoje gościnne, pensjonat Willa Widok, Bukowina Tatrzańska, Polska

Pokoje gościnne, pensjonat Widok, Bukowina Tatrzańska,
zdjęcie: źródło własne
Szukać lepszego miejsca od pensjonatu Willa Widok w Bukowinie Tatrzańskiej? Może hotel Rysy, choć sama panorama nie ma sobie równych pd tej w pokoju nr 4 przy ulicy Leśnej 15.

Minuty spędzone na wpatrywaniu się w tatrzańskie szczyty, ogrzewające słońce, cisza i milczenie. Pęd czasu nadaje słońce zmieniające swoje miejsce na niebie, od wschodu do zachodu.


Pokoje gościnne, pensjonat Widok, Bukowina Tatrzańska, panorama Tatry
Pokoje gościnne, pensjonat Widok, Bukowina Tatrzańska,
panorama Tatr z okna pokoju nr 4, zdjęcie: źródło własne
Pensjonat Willa Widok w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje prosto wyposażone pokoje z łazienkami. Położony jest blisko stoków narciarskich, z których najbliżej mieści się wyciąg Ku Dolinie.

Mieszkając dwa lata temu mieliśmy do dyspozycji mały pokoik gdzie ledwie mieściły się łóżka, szafa, stolik i krzesła. Liczył się widok na Tatry.

Tym razem w porę dokonaliśmy rezerwacji. Większy pokój, w którym oprócz wymienionych mebli była też rozkładana kanapa.

Na wyposażeniu pokoju jest telewizor i radio. Brak czajnika do zagrzania wody. Warto pomyśleć o zabraniu własnego. W innym przypadku czeka nas zejście do ogólnodostępnej kuchni.

Do dyspozycji gości podstawowe wyposażenie, garnki, patelnie, elektryczny czajnik. Jest też lodówka. Kuchnia jest poniekąd jadalnią. Duży stół zapewnia wygodny, wspólny wypoczynek.

Pokoje gościnne, pensjonat Widok, Bukowina Tatrzańska
Pokoje gościnne, pensjonat Widok, Bukowina Tatrzańska,
przechowalnia nart, zdjęcie: źródło własne
Bezpośrednio z kuchnią sąsiaduje pomieszczenie gdzie dostępne dla gości są piłkarzyki, rowerek. Ma jednej ze ścian w kuchni znajduje się tarcza do rzutek.

Pomieszczenia kuchenne mieszczą się na najniższym poziomie. Prowadzą przez przechowalnię sprzętu narciarskiego. Narty, buty o kijki można wygodnie przechować i wysuszyć. Miejsca nie brakuje.

Z pokoju gier przez drzwi okienne można wyjść na taras i dalej na ogród gdzie w cieplejsze dni najmłodsi mają swoje miejsce do zabaw, a dorośli mogą przygotować grilla.

Zimową porą, w drugiej połowie lutego, w trakcie ferii śląskich w pensjonacie Widok nie było zbyt wielu gości. Czy kiedyś było? Nocujemy tu już po raz drugi i nigdy nie było problemu z rezerwacją.

Pensjonat Widok w Bukowinie Tatrzańskiej nie jest mocno promowany w Internecie. Trzeba się trochę naszukać. Pewnie też byśmy tutaj nie nocowali gdyby w trakcie pobytu położonego nieopodal hotelu Rysy, w trakcie spaceru zrobił zdjęcie tablicy przy bramie wjazdowej.

Pokoje gościnne, pensjonat Widok, Bukowina Tatrzańska
Pokoje gościnne, pensjonat Widok, Bukowina Tatrzańska,
rekreacja i wypoczynek, zdjęcie: źródło własne
Z wjazdem i parkowaniem w zimie bywa różnie. Miejsca do postoju nie brakuje. Rzecz w tym, że ma odśnieżonych miejscach, niczym nie posypanych, robi się lodowisko. Samochody parkowane są bokiem do drogo wyjazdowej, a ta jest pochyła. Skutki tego mogły być nie przyjemne.

Nasze auto dwukrotnie zsuwało się bokiem. Szczęśliwie zatrzymując się o kilka centymetrów od innego pojazdu. Gdy jednego dnia sypało mocniej, gospodarz udostępnił wiadro popiołu.

Pensjonatem zarządza starsze małżeństwo. To mili gospodarze. Po opłaconej zaliczce w trakcie rezerwacji pozostał kwotę uregulujecie gotówką na miejscu.

Pobyt w pensjonacie Willa Widok to optymalne miejsce na wypoczynek po dniu spędzonym na stoku, spacerach. Miejsce na rodzinne spędzenie wolnego czasu, bez fajerwerków i luksusowych wygód.

Największym argumentem przemawiającym za pobytem przy ulicy Leśnej 15 w Bukowinie jest niesamowita panorama na tatrzańską panoramę, od Tatr Wysokich, przez Kasprowy, po Tatry Zachodnie. Wrażenie bezcenne, choć za cenę pokoju.
—-
Pokoje gościnne, pensjonat Willa Widok, Bukowina Tatrzańska, Polska, luty 2019