Hotel Nosalowy Dwór, Zakopane, Polska

Hotel Nosalowy Dwór, Zakopane, Polska
Hotel Nosalowy Dwór, Zakopane, Polska, źródło: nosalowy-dwor.eu/hotel-nosalowy-dwor
Pod nazwą Nosalowy Dwór dziś mieści się wręcz metropolia noclegowa. Hotele trzy, cztery i pięciogwiazdkowe tworzą jedną spójną całość. Te o wyższym standardzie to nowoczesna architektura. Będąc na kolacji w karczmie Nosal urzekł nas klimat miejsca. Gdy nadarzyła się okazja wróciliśmy do przepełnionego górską atmosferą hotelu Nosalowy Dwór w Zakopane.

Powiedzmy sobie szczerze położenie jest fatalne. Widok na góry zerowy, zasługa to głównie stromego zbocze góry Nosal. Legendarny stok, dziś wydaje się mało popularny wśród narciarzy.

Była jesień, bardziej szara i ponura, niż złota. Od recepcji hotel Nosalowy Dwór wydaje się miejscem przytulnym i ciepłym. Meldunek i pełna informacja o dostępnych atrakcjach. Jest sauna i jaquzzi. Nie namyślamy się długo i rezerwujemy dostępną godzinę.

Pokój przytulny, idealny dla dwóch osób. Ewentualna dostawka w nim nie wchodziłaby w grę. Całe wyposażenie jest proste i skromne, w standardzie trzech gwiazdek.

Hotel Nosalowy Dwór w Zakopane to pierwsze miejsce gdzie na śniadanie kucharz przyrządza jajecznicę dla każdego zainteresowanego gościa indywidualnie. Z szynką, boczkiem, grzybami, szczypiorkiem, lekko lub mocniej ściętą, jak kto chce i lubi. Niby żadne halo a robi wrażenie i wspomina się o tym później, jedząc śniadanie w innych hotelach.

Pozostałe części śniadania to kolejny element hotelowego standardu nie odbiegającego od innych trzygwiazdkowych hoteli.

Hotel Nosalowy Dwór to miejsce, które nie pozostawiło złych wspomnień. Na obrzeżach Zakopanego, nie koniecznie da ukojenie i cisze na zewnątrz, ale już w środku zapewni pożądany odpoczynek po górskich spacerach lub słynnych Krupówkach. Czas wrócić?
___
Pobyt w hotelu Nosalowy Dwór w Zakopane w listopadzie 2012