Hotel Belweder, Ustroń, Polska

Hotel Belweder, Usroń, Polska
Hotel Belweder, Usroń, Polska, zdjęcie: źródło własne
Ten poniekąd spontaniczny wyjazd do Ustronia nazywałem żartobliwie wypoczynkiem po intensywnych wakacjach. Niezaplanowana wcześniej rezerwacja pokoju na trzy noce w Ustroniu nie była taka prosta. Ostatecznie stanęło na hotelu Belweder w Ustroniu.

Najwyżej położony wśród skupiska piramid. Charakterystyczne budynki są wizytówką miasta. Oprócz zwykłych miejsc noclegowych służą za uzdrowiska, tak zwane sanatoria i szpitale rehabilitacyjne.


Gościliśmy w jednej z piramid jako odwiedzający kuracjusza. Od niego dowiedzieliśmy się o dyskotekach i hałasie jaki serwują w hotelach. Będąc z dzieckiem raczej szukałem spokoju i relaksu. Nim zarezerwowałem pobyt w hotelu Belweder rozmawiałem telefonicznie z obsługą Jaskółki i Igy.

Trzyosobowy lub dwójka z dostawką na weekend jest problemem. Nikt nie zaznaczył, że pobyt rodzinny nie należy do ich specjalności. Wyjątkiem był hotel Diament oraz wybrany Belweder.

Z pomocą przyszedł serwis Travelist. Pakiety weekendowe w atrakcyjnych cenach. Miejsce poniekąd sprawdzone, byliśmy w hotelu Belweder w Ustroniu kilka lat temu na szkoleniu. Pobyt wspominaliśmy dobrze.

Hotel Belweder, Usroń, Polska
Hotel Belweder, Usroń, Polska
zdjęcie: źródło własne
Parking hotelowy jest płatny. W pakiecie można liczyć na gratis. Goście dostają kartę do swobodnych wyjazdów i powrotów. Na recepcji meldujemy się szybko i sprawnie. Obsługa bardzo miła, przyjazna i pomocna. Dostajemy zaproszenie na animacje dla dzieci. Gotowanie z masterchefem.

Nasz pokój jest duży i przestronny. Za przystawkę robi rozkładana kanapa. Mebel jest dwuosobowy. Opcja aby spała na nim dwójka dzieci jest niemożliwa. W pokoju maksymalnie mogą przebywać dwie osoby dorosłe i jedna pociecha.

Cieszymy się z wanny. To wariant opcjonalny, należy zgłosić go przy rezerwacji. Rozpakowujemy rzeczy, mała kosmetyka i ruszamy gotować z mistrzem kuchni.

W czasie wakacji animacje dla dzieci zaplanowane były na cały tydzień. Każdego dnia inna atrakcja. My przygotowaliśmy deser. Z bazy dostępnych owoców, bitej śmietany i jadalnych ozdób dzieci przygotowały danie według własnego uznania.

Dla pociech dostępny jest w hotelu pokój zabaw, wyposażony w piłkarzyki, klocki, gry planszowe oraz konsole xbox. Ta kusi, ale tylko do czasu gdy okaże się, że zakres gier jest dosyć ubogi.
Gdy za oknem piękna pogoda można bawić się na placu zabaw.

Hotel Belweder, Usroń, Polska
Hotel Belweder, Usroń, Polska, zdjęcie: źródło własne
Atrakcji nie brakuje i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dorośli mogą usiąść na jednej z ławek lub pospacerować alejkami. Zadbane skalniaki, wodne oczko, na chwile można zapomnieć o wszystkim, odpocząć.

Największą oazą relaksu w Belwederze do wypoczynku całą rodziną jest kryty basen. Do dyspozycji gości są jacuzzi i bicze wodne. Pływalnie oddzielona jest od części dla niepływających. Zarówno w środku jak i na zewnątrz dostępne są leżaki

Gdy po dniu wycieczek po okolicy, odprężycie się w kąpieli, po kolacji hotel zaprasza na plenerowe kino. Przed ekranem leżaki i krzesła. Trzeba się naprawdę postarać by w tych warunkach nie wypocząć.

Wracamy do pokoju. Tam czeka na nas wygodne łóżko. Reszta wyposażenia to hotelowy standard. Brakuje czajnika, możliwości zaparzenia sobie herbaty lub kawy.

Nie wiem czym jest to podyktowane, nie mniej muszą być one na wyposażeniu, co potwierdzałyby wózki serwisu pokojowego. Panie miały do uzupełnienia saszetki.

U nas woda w pokoju jedynie woda mineralna ustronowianka gazowana i niegazowana, w szklanych butelkach. Jest do dyspozycji płatny barek.

Jeśli przyjdzie nam na coś ochota, lepiej udać się na parter do baru. Obsługa nie robi problemu z zabraniem zamówionych napoi do pokoju.

Hotel Belweder, Usroń, Polska
Hotel Belweder, Usroń, Polska, zdjęcie: źródło własne

Nie napiliśmy się kawy do porannej toalety. Jej brak Zrekompensowaliśmy sobie przy śniadaniu.
Kawa z ekspresu (Lavazza!), mielona do parzenia lub rozpuszczalna. Wszystko według życzenia.

W trakcie posiłku lepiej było powiedzieć czego nie ma niż opisać co jest. Zabrakło przede wszystkim naleśników. Syn zauważył brak czekoladowych płatków śniadaniowych. Poza tym potraw i składników było tak wiele, że trudno byłoby spróbować wszystkiego w ciągu trzech kolejnych śniadań.

Oryginalnie wyróżniał się smalec. Pomimo pory skusiłem się, w smaku całkiem dobry.
Najedzeni ruszaliśmy na podbój okolicy. Wiele miejsc odkryliśmy na nowo. Powrót do pokoju był czymś przyjemnym. Może zmęczonym ludziom nie wiele potrzeba, wygodne łóżko, wanna z wodą o przyjemnej temperaturze.

Pięć gwiazdek to wyznacznik komfortu. Można więc pomyśleć, że hotel Belweder nie pozbawiony jest wad. Może to drobne skazy, ale jednak patrząc na jakoś powinno ona iść z perfekcją. Skłamałbym gdyby tak było.

Tu i ówdzie spotkać można się ze złą opinią i uwagami na temat utrzymania pokoi. Podstawowa czystość jest utrzymana. Problem tkwi w uszkodzeniach trwałych. Uszkodzona ościeżnicy drzwi łazienkowych, pęknięcia w pokoju na złączeniach pomiędzy sufitem a ścianą.

Gdy byliśmy w Belwederze po raz pierwszy, na dzień dobry pojawił się problem z kartą kluczem do drzwi. Podczas ostatniego pobytu problem wystąpił ponownie, tym razem na trzeci dzień. Konieczna była ich wymiana.

Wysoki standard powinno utrzymywać się na bieżąco. Hotel Belweder w Ustroniu to w subiektywnej ocenie silna czwórka. Na taką oceną przedkłada się dostępność windy. W budynku są dwie. Przy sporym obłożeniu gośćmi trzeba uzbroić się w dużo cierpliwości. Lepiej i Szybciej było skorzystać ze schodów. To problem nie tylko tego miejsca.

Hotel Belweder oferuje posiada szerokie zaplecze SPA. Korzystaliśmy w czasie pierwszej wizyty. Zabiegi to swoista ciekawostka. Jeśli ktoś ma ochotę nic nie stoi na przeszkodzie.

Hotel Belweder, Usroń, Polska
Hotel Belweder, Usroń, Polska, zdjęcie: źródło własne
Odkładając na bok kilka niuansów trzeba przyznać, że w obszarze Ustroń - Wisła, hotel Belweder jest miejscem godnym polecenia za rozsądną promocyjną cenę. Można w nim wypocząć i nabrać energii. Dużym plusem przemawiającym na jego korzyść jest dostosowanie się do pobytu z dziećmi.

W planach wizyty na Równicy i Czantorii? Warto rozważyć nocleg w hotelu Belweder w Ustroniu.
___
Pobyt w hotelu Belweder w Ustroniu w sierpniu 2017