Młyn Jacka Hotel & Spa, Wadowice, Polska


Wadowice? Papieskie kremówki? Czy żeby zjeść ciastko trzeba wybudować luksusowy hotel? Jeżeli się chce i widzi w tym szanse na sukces to dlaczego nie? Już z zewnątrz hotel Młyn Jacek robi wrażenie. Industrializm i nowoczesność.

Takie są również wnętrza recepcji, holów i korytarzy. Pokój dwuosobowy według schematu szafka nocna – łóżko – szafka nocna – łóżko i odstęp, a za nimi fotel i nie wielki stoliczek. Do tego mamy biurko z lustrem, telewizor. Gustownie wyposażona łazienka. Może wydawać się, że przez wąskie okno wpada zbyt mało światła dziennego.

Mój pobyt w hotelu Młynek Jacka w Wadowicach miał związek ze szkoleniem. Dwie noce, zajęcia i wolne jedno południe. Można wybrać się do centrum na Rynek, odszukać słynną cukiernię. A co gdy nie mamy na to ochoty? Możemy pograć w bilarda lub w kręgle. Jeżeli mamy taką ochotę pograć w kręgle. Jest (było na połowę 2016 roku) jedno zastrzeżenie. Brak wentylacji. Gdy wieczorem brałem udział w kolacji z pozostałymi uczestnikami szkolenia, w sali poniżej parteru nie dało się oddychać. To rozprasza towarzystwo po całym obiekcie, a przy ładnej pogodzie i ciepłym wieczorze można zasiąść do wygodnych kanapach.

Świeżego powietrza brakuje też niestety w kręgielni.

Miasto Wadowice jest partnerem czeskiej miejscowości Litovel. Pewnie nie bez przyczyny pub w Młynie Jacka oferuje wyborne piwo od zaprzyjaźnionych Czechów.

Kuchnia hotelowa serwuje dobre jedzeni. Nic nie odbiega tutaj od standardu hotelowego o takim poziomie jakości usług.

Bliskość Krakowa, nie daleko również znajduje się park rozrywki w Inwałdzie. To ogólna odpowiedź na pytanie „jak to miejsce może funkcjonować na takim odludziu?” Jak widać radzi sobie doskonale, spełnia szeroki wachlarz oczekiwań. Ilość miejsc noclegowych jest wystarczająca dla jednej – dwóch zorganizowanych grup. Daje to poczucie pewnego rodzaju intymności spotkań, co jest przewagą między innymi w porównaniu z np. hotelem Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej.

W dniu naszego wyjazdu na parkingu pojawiło się kilkadziesiąt samochodów firmowych jednej z sieci handlowych. Widząc szeregi ustawionych skod pomyślałem, że w takim miejscu na uboczu można skryć się przed konkurencją. Choć ta powinna być zawsze czujna.

Hotel Młyn Jacka Hotel & Spa w Wadowicach znajduje się zaraz przy drodze 28. Nie sposób go nie zauważyć. Wtedy może skusicie się na jego ofertę.
__
Pobyt w hotelu Młyn Jacka Hotel & Spa w Wadowicach w czerwcu 2016 r.
zdjęcie z nagłówka za oficjalną stroną hotelmj.pl