Zjeżdżanie w aquapark na kąpielisku Sárvári Gyógyfürdő, Sarvar, Węgry

Zjeżdżalnie aquapark Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry
Zjeżdżalnie aquapark Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry, zdjęcie: źródło własne
Z pola kempingowego Thermal Camping Sarvar widać wysoką wieże. To miejsce startowe do trzech najwyżej usytuowanych zjeżdżalni aquaparku będącego częścią basenów termalnych Sárvári Gyógyfürdő.

Wysoka konstrukcja posiada dwie kondygnacje. W sumie do dyspozycji jest na niej sześć zjeżdżalni, w tym jedna trzytorowa. Większość zjazdów możliwa jest na pontonach. Samodzielnie, bez pontonu, zjedziecie z dwóch torów.


Zjeżdżalnie aquapark Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry
Zjeżdżalnie aquapark Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry, zdjęcie: źródło własne
Żółta, stosunkowo krótka, prosta i druga, zamknięta, ze startem z wyższej poziomu. Zjazd jest na niej najdłuższy, emocjonalnie to standard radości ale bez efektu wow.

Kto był w Hajdúszoboszló ten nie będzie zaskoczony zbytnio zjazdów na ścianę dostępnej w dwóch opcjach. To czym zasłynął aquapark Sarvar Furdo to zjazd na brzuchu. Zabieracie na górę specjalną matę.

Zjeżdżalnie aquapark Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry
Zjeżdżalnie aquapark Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry, zdjęcie: źródło własne
Trzy równoległe tory, na starcie kładziecie się tak aby schować głowę i przywrzeć łokciami do klatki piersiowej. By ruszyć musicie odepchnąć się nogami. Stromy zjazd, wręcz spadanie głową w dół by po sekundzie wjechać z prędkością w tunel, spirala i jesteście na dole.

Najwięcej emocji jest oczywiście na początku gdy zaczynacie opadać w dół. Choć są to zaledwie sekundy po zejściu z toru długo będą was trzymać emocje. Ochota na kolejny zjazd? Do tej zjeżdżalni jest najmniejsza kolejka.

Zjeżdżalnie aquapark Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry
Zjeżdżalnie aquapark Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry, zdjęcie: źródło własne
Dużym powodzeniem cieszy się spadanie na pontonie z wjazdem na pionową ścianę. Jeszcze raz nawiąże do Hajdúszoboszló, gdzie w tamtejszym aquaparku jest podobna atrakcja. Ta z Sarvar ustępuje jej w budowaniu emocji.

Tuż obok zjeżdżalni znajduje się fala. Atrakcja dosyć często uruchamiana. Człowiek słyszy sygnał wzywający. Zbiera się w sobie, biegnie i po dwóch trzech minutach ma dość. Rytuał powtarza się kilka razy na dzień. Rzecz jasna są zatwardziali bywalcy od dzwona do dzwona oraz rodzice, których pociechy nie odpuszczą nawet lekkiej fali.

Zjeżdżalnie baseny Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry
Zjeżdżalnie baseny Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry, zdjęcie: źródło własne
Mniej więcej pośrodku Sarvar Furdo jest niebieska zjeżdżalnia czterotorowa. Szybko domyśleć można się, że to atrakcja powstała przed kolorową wieżą wystawioną w wydzielonym aquaparku. Zjazd stosunkowo szybki. Najlepszy na schłodzenie organizmu.

W zamkniętej, pod dachem, przestrzeni Sárvári Gyógyfürdo mieszczą się zjeżdżalnie dla najmłodszych i nie wątpliwie jest to duża radość dla nich, a dla rodziców w upalne dni skrycie się przed słońcem choć na chwilę.

Zjeżdżalnie kąpielisko Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry
Zjeżdżalnie kąpielisko Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry, zdjęcie: źródło własne

W tym samym miejscu są jeszcze trzy zjeżdżalnie o różnej długości, z torami w zamkniętych rurach. Ratownik nie powie nic jeżeli uzna, że wszystko jest pod kontrolą. Możecie zjeżdżać systemem dorosły - dziecko - drugi dorosły.

Ratownicy i obsługa na całym obiekcie angażuje się i podchodzi do swych obowiązków na poważnie. Zupełne zaprzeczenie tej z Aquapark Aquarena w Mogyoród. Zbyt mali nie zjadą, gdy z nieba sypało piorunami bez względnie wyrzucono wszystkich z basenów na wolnej przestrzeni.

Zjeżdżalnie kąpielisko Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry
Zjeżdżalnie kąpielisko Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry, zdjęcie: źródło własne
Kąpielisko Sarvar Furdo to szereg atrakcji, miejsce do czynnego wypoczynku i relaksu. Można się nudzić, ale nożna też ciekawie spędzić czas. Gdy chce się uciec od wody, piasek na boisku zbyt gorący a z nieba leje się żar lub przeciwnie, słońce za chmurami, można skorzystać z jeszcze jednej atrakcji. Emocje bliskie tym na zjeżdżalniach.

Fala kąpielisko Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry
Fala na kąpielisko Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry, zdjęcie: źródło własne
W cieniu drzew, w wydzielonej części Sárvári Gyógyfürdő mieści się park linowy. Jest to atrakcja dodatkowo płatna. Dla biwakujących na Thermal Camping Sarvar są zniżki.

Trzy poziomy trudności, z czego pierwszy na poziomie przedszkolaka. Pięcio latek spokojnie da sobie radę. Tor kończy się zjazdem.

Park linowy Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry
Park linowy Sarvari Gyogyfurdo, Sarvar, Węgry, zdjęcie: źródło własne
Najtrudniejszy prowadzi wśród wysokich drzew. Jego przejście zajmuje trochę czasu.
Obsługa w parku linowym okazuje się bardzo miła. Nie robi przeszkód gdy młodszy syn chce przejść tor jeszcze raz, a starszy rusza na dokładkę na średni poziom. Tłumów nie ma stąd pewnie ten miły przywilej.

W cieniu mijają aktywnie kolejne minuty. Udany pomysł na dołączenie takiej atrakcji.
Sárvári Gyógyfürdő to przestrzeń, wypoczynek, relaks i zabawa. Na naszej liście wyróżnień zapisuje się przede wszystkim z uwagi na zjeżdżalnie brzuchem i głową w przód. Kto nie zdecyduje się podnosić adrenaliny aż w tak ekstremalny sposób znajdzie inne uciechy i zabawy.
___
Pobyt na kąpielisku aquapark Sárvári Gyógyfürdő, Sarvar, Węgry, sierpień 2017