Smażalnia ryb Frykas, wieś Chłopy

Smażalnia ryb Frykas, wieś Chłopy

Wakacje ma Węgrzech na dobrą sprawę nie różnią się u nas niczym poza miejscem ich spędzania.

Czy to w Lipot, czy w Sarvarze, Buku, Zalakaros czy Hajdúszoboszló, nocujemy na kempingu, gotujemy sami lub podjadamy w restauracjach na basenach termalnych gdzie spędzamy dużą część czasu.

Oprócz kąpieli w ciepłych wodach termalnych, podejmujemy wyzwanie w aquaparku zjeżdżając nawet z najbardziej ekstremalnych zjeżdżalni.

Wakacje nad polskim morzem

Będąc w sierpniu 2020 roku zabrakło tego wszystkiego. Zaplanowane wakacje w Sarbinowie miały na celu zobaczyć Morze Bałtyckie, wykąpać się w nim, poleżeć ma plaży, spacerować, zwiedzić okolice i jeść świeże smażone ryby.

Z tego wszystkie najlepiej udało się to ostatnie. Jednego by zjeść najlepszą rybę w Sarbinowie... musicie udać się do wsi Chłopy. Powiedzą wam to szczerzy i uczciwie mieszkańcy… Sarbinowa.

Zjeść rybę nad morzem

Smaki świeżość podawanych ryb to jedno. Nad polskim morzem ważną role odgrywa uczciwość restauratorów. Nie będąc stałym bywalcem nadmorskich kurortów warto doinformować się w Internecie gdzie, co i jak.

Chyba najlepszą opcją jest wybrać takie miejsce gdzie za jedzenie zapłacicie przed odbiorem. To uczciwe postawienie sprawy. Obsługa kładzie talerz z zamówionym daniem, a wy dokonujecie płatności.

To właśnie tam gdzie najpierw jemy, a potem płacimy okazuje się częstym punktem oszustw. Mała porcja za dużą cenę, a później, przez cały rok wypominanie jak drogo jest nad polskim morzem.

We wsi Chłopy, do której dotrzecie z Sarbinowa spacerem znajduje się przystań kutrów rybackich. Tuż przy samym brzegu morza kupicie świeże ryby morskie. Tu też znajduje się polecana przez smakoszy smażalnia ryb.

Smażalnia ryb Frykas, wieś Chłopy

Smażalnia ryb Frykas w Chłopach

Stoliki, ławy, plastikowe krzesła, tak naprawdę wystrój jest bez znaczenia. Zamówioną rybę zamawiacie sami, określając wielkość porcji. Odchodzicie z numerkiem, który po chwili pojawi się na wyświetlaczu.

W smażalni Frykas we wsi Chłopy koło Sarbinowa stosunek ceny do wielkości porcji jest uczciwy i sprawiedliwy. Na nasz stół trafiły mała, średnia i duża porcja dorsza. Nikt nie narzekał, każdy wyszedł najedzony i zadowolony.

Na południu wyśmienitego pstrąga zjecie w Markowej Zagrodzie we wsi Mizerna koło Czorsztyna. Nad morzem zaś spokojnie polecić mogę smażalnię ryb Frykas w Chłopach.

Smażalnia ryb Frykas, wieś Chłopy

Dorsz bałtycki palce lizać

Dorsz, frytki i surówka z kapusty kiszonej to zestaw być może nie wyszukany, ale doskonały w swym smaku. Szczególnie główny składnik, smażona ryba, w restauracji Frykas jest smaczna, świeża, przyrządzona na świeżym oleju, soczysta, że aż palce lizać.

Warto wybrać się do Chłopów nie tylko mieszkając w Sarbinowie i okolicy. Zjeść pysznego dorsza kilka kroków od morza, może się okazać najlepszym wspomnieniem z całego pobytu w trakcie urlopu nas polskim morzem.

Dopisuje się do listy osób rekomendujących smażalnie ryb Frykas we wsi Chłopy. Smaczne, szczere porcje za rozsądną cenę. Ważne, w sezonie 2020 kiedy mieliśmy okazję gościć nad morzem, restauracja nie podniosła cen. Były takie same jak poprzedniego roku. Warto doceniać takie podejście do klienta. Zawiedzeni nie będziecie. Zjecie pyszną rybę. Polecam dorsza. Na zdrowie!
___
Restauracja, smażalnia ryb Frykas, wieś Chłopy, Polska, sierpień 2020
Zdjęcia: źródło własne.