Internetowa rezerwacja noclegów

czyli klimatyczny Eger z rewolucją w tle.

Eger widok panorama z zamku
panorama Egeru, widok z zamku, zdjęcie: źródło własne
Eger to miasto z klimatem. To niestety nie wystarczy do pełni komfortu. W nagrzanych murach klimatyzacja to podstawa. W Egerze doliczany jest do tego luksus. Cena za nocleg w pokoju z klimatyzacją rośnie niemal dwukrotnie.

W pensjonatach ceny nie dorównują jeszcze cztero a nawet trzy gwiazdkowym (o pięcio z oczywistego faktu nie wspominam), ale podnoszą standard cenowy jak dawniej oddzielna łazienka. Mamy więc do wyboru dopłacić za klimatyzację, pamiętając, że pogoda bywa kapryśna.


Zatem opcja druga, z własnym, małym wentylatorem. W Egerze zaliczyłem już kilka dusznych, nieprzespanych nocy. Licząc, że jakoś to będzie szukałem ciekawego miejsca na trzy, cztery noce.

W naszym już niemal stałym miejscu pobytu, w Bacchus Panzió Hotel brak tym razem wolnych pokoi. Kusi apartament z klimatyzacją. Cena wysoka a nikt mie da mi gwarancji, że jakość śniadań się zmiemiła, że wypiję dobrą kawę o poranku. Mam duży sentyment do tego miejsca, ale nie za wszelką cenę.

zdjęcie: serwis noclegi.pl
Szukam dalej. Nieoceniony pod tym względem jest serwis noclegi.pl. Właścicielem jest węgierska firma, która w ojczystym kraju dostępna jest pod szallas.hu. To zrozumiałe, że zapewnia to sporą bazę noclegową ma Węgrzech.

Pierwsza myśl podobno jest zawsze najlepsza. Dobra lokalizacja, przystępna cena w dognym terminie. Szukam jeszcze przez chwilę innych opcji w końcu nie zastanawiam się i rezerwuje.

Jedną z wad noclegi.pl jest brak płatności online. Rezerwacja wymaga wpłaty zaliczki. Zapomnijmy o karcie kredytowej. W potwierdzeniu wstępnej rezerwacji otrzymujemy dane do przelewu.

Przekaz zagraniczny w węgierskiej walucie to dodatkowy koszt związany z opłatami pobieranymi przez bank. Jest pewna dogodna opcja, która ma jedną małą wadę a co będzie gdy...


zdjęcie: materiały promocyjne


Karta prepaid Revolut to w tej chwili najlepsza i najatrakcyjniejsza forma płatności zagranicą oraz w kraju. Żadnych dodatkowych kosztów, prowizji za przewalutowanie, płacimy po kursie jaki jest obecnie dostępny. Kartę doładować można przelewem lub ze swojej karty debetowej. Aplikacja zainstalowana na iPhonie umożliwia doładowanie za pomocą Apple Pay (limit dzienny do 500 zł).

Nie dajcie się zwieść ofertą banków. Karty wielowalutowe? Niektóre nazywają tak karty do góra trzech walut (euro, dolar, funt) a gdy opcji jest więcej gdzieś ukryty jest kruczek. Osobiście z karty Revolut korzystam nie pierwszy raz i płacąc nią swobodnie ma Węgrzech lub Czechach.

Co ważne z konta na którym są wasze środki możecie również wykonać przelew walutowy bez prowizji. Tak też zrobiłem z rezerwacją w Krisztina Vendégház zanim to jednak nastąpiło odwołałem rezerwację.

Gdy uświadomiłem sobie co zrobiłem na krok wstecz było za późno. Telefoniczna obsługa klienta serwisu noclegi.pl dostępna jest do 16. Cóż ja najczęściej szukam noclegów na dłuższy pobyt wieczorami. Pozostaje e-mail.

Niestety tu wychodzi druga wada polskiego oddziału noclegi.pl. Anulowałeś? Spadaj, nie chcemy Cię znać. Wiadomość zignorowana, żadnego odzewu. Pozostaje działać na własną rękę i wierzcie lub nie, źle na tym nie wyjdziecie.

Zdaje sobie sprawę z oszustw jakie wynikają z szukania noclegów na własną rękę. Weźmy pod uwagę, że tutaj mamy sprawdzoną stronę internetową, z której otrzymujemy dane kontaktowe i warunki rezerwacji.

Pani Krisztina szybko odpowiada. Nawiązuje kontakt, wracam do terminu, podaje mi ceny jeszcze lepsze niż w serwisie nocleg.pl, wpłacam zaliczkę. Po dwóch dniach właścicielka Krisztina Vendégház w Egerze potwierdza otrzymanie wpłaty i rezerwację.

To początek pozytywnych wrażeń jakie wywieźliśmy z pensjonatu Krisztina Vendégház. Dogodna lokalizacja jest początkiem postoju i bazą wypadową do lokalnych atrakcji. Czas na Eger i okolice!
___
Tekst zawiera lokowanie produktu.

Więcej informacji o karcie Revolut znajdziecie na ich stronie internetowej revolut.com. To produkt, który jak do tej pory w moich opinii nie ma wad za wyjątkiem jednego małego szczegółu, potwierdzającego regułę.

Otóż możecie podawać dane do przelewu krajowego (w PLN) podając swój numer konta w polskim standardzie IBAN (tzw. NRB). Sprawa komplikuje się gdy na przykład będziecie chcieli zwrotu zaliczki. Wtedy trzeba dokładnie wytłumaczyć nadawcy co i jak wypełnić (identyfikator). Reszta jest łatwa i przyjemna w obsłudze.