Kopalino, Lubiatowo

Wieś Kopalino nad morzem

Ostatni dzień pobytu nad morzem, niewyczerpany zachwyt uroczego miejsca jakim okazała się plaża w Lubiatowie, dojście przez las od Morskich Domków w Kopalinie. Spacer po okolicy, z przerwą na obiad w smażalni Złota Rybka. Po wyjściu z restauracji postanawiamy ruszyć jeszcze na plażę, pożegnać się z morzem.

Magii miejsca jakim jest wieś Kopalino nadaje fakt, że Google Maps kompletnie nie radzi sobie z nawigacją. Chcemy podjechać najbliżej jak to możliwe ruchomych wydm w Lubiatowie. Sprawa okazuje się dosyć trudna. Przyglądamy się kolejnym osiedlą domków wypoczynkowych, ale nad morze dojeżdżamy ostatecznie sprawdzoną drogą prowadzącą do plaży w Lubiatowie. Stąd ruszamy w kierunku wydm. Krople deszczu sprawiają, że zawracamy.

Wieś Kopalino nad Morzem

Wieś Kopalino nad morzem

Ostatnie spojrzenia na falujące morze i powoli wracamy do Morskich Domków w Kopalinie. Nie można mieć tego miejsca na wyłączność, szczególnie latem. Jednak są takie pory roku gdzie jest to ciche spokojne miejsce, idealne do zrelaksowania się, spacerów i wycieczek rowerowych. Kopalino nastroiło mnie pozytywnie do Morza Bałtyckiego. Nie ma tu tej całej negatywnej otoczki nadmorskiego kurortu pokroju Sarbinowo, czy chroń Panie Boże, Kołobrzegu.

Kopalino dojście na plaże w Lubiatowie

Jest jedna zasada aby spędzić miło czas nad polskim morzem. Wybierać takie miejsca, gdzie stojąc na plaży, patrząc na morze, po odwróceniu się mamy las. Najlepiej tak długi jak od wsi Kopalino. To daje gwarancje, że ludzi będzie mniej. Żadnych promenad, one przyciągają masy, za nimi idą odpustowe standy przepełnione tandetą za niebotyczne ceny. Nad Bałtykiem może być jeszcze urokliwie. Przekonałem się o tym wciągu niespełna roku.

Plaża w Lubiatowie

Będąc w Sarbinowie i wracając nad wybrzeże pełen niepozytywnych przeczuć. Kopalino, plaża w Lubiatowie sprawiła, że chce wrócić, odkrywać kolejne magiczne miejsca. Wyjazd, choć zaplanowany nieco na siłę, okazał się miłą niespodzianką. Pobyt nad morzem minął szybko, my zaś ruszyliśmy w dalszą drogę, do miejsc nieznanych, równie niezaplanowanych, przepełnionych wielką historią.
___
Wieś kopalino, plaża w Lubiatowie, maj 2021
zdjęcia: źródło własne