Hotel Fajkier Wellness & SPA, Lgota Murowana

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Jeszcze nie opadły emocje i wspomnienia z podróży nad morze i Kaszuby, a tu dowiaduje się, że czas na kolejną wyprawę. Jura Krakowsko Częstochowska kryje w swych okolicach nie tylko ładne skałki i malownicze widoki. Tą krainą wiedzie Szlak Orlich Gniazd. Zaczynamy jednak od bazy noclegowej.

Maj 2021 roku, dopiero co zniesiono obostrzenia i otwarto hotele. Mogą jednak przyjąć tylko połowę gości. Nie tylko w nas drzemie silna potrzeba wyjazdu, wyjścia z domu. O rezerwację nie jest łatwo, ale udaje się dostać pokój w hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej.

Hotel Fajkier mieści się przy trasie nr 78. Od samej drogi budynek oddalony jest około 100 m. Dzieli go z szosą duży parking. Gdy mamy dużo bagaży możemy podjechać pod same główne drzwi, następnie odstawić pojazd na wolne miejsce.

Nocleg w hotelu Fajkier

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Na recepcji miła obsługa. Dowiadujemy się wszystkich najistotniejszych sprawach organizacyjnych. Wsiadamy do windy, ale równie szybko można przemieścić się szerokimi krętymi schodami.

Pokój dla trzech osób jest ogromny! Z reguły trzecie łóżko zajmuje sporą część przestrzeni. Tu miejsca jest bardzo dużo. Wystrój bez ekstrawagancji, ale wszystko utrzymane na dobrym poziomie. Łóżka wygodne, co zapewnia komfort spania.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Oddzielny stolik z krzesłami, plus biurko, telewizor, przestrzenna szafa w przedpokoju, a do tego wszystkiego balkon, co prawda na pierwszy widok idzie parking i droga, ale dalej dostrzec można pagórkowate pola w różnych odcieniach zieleni.

Łazienka z prysznicem, Czysta, komfortowa, Jedyny drobny mankament to skrzypiące drzwi od prysznica. Nie ma to jednak znaczenia. Ważne, że jest ciepła woda, ręczniki, działa spłuczka w toalecie. Pokój spełnił oczekiwania, czy raczej nie przyniósł rozczarowania, a wręcz zaskoczył swoimi rozmiarami.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Wellness & SPA w hotelu Fajkier

Poza noclegiem w czasie naszego pobytu hotel Fajker w Lgocie Murowanej oferował dostęp do basenu, restauracje, gry typu bilard, piłkarzyki lub rzutki oraz sporo przestrzeni na wolnym powietrzu.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Po przyjeździe w piątkowy wieczór postanowiliśmy wybrać się na hotelowy basen. Dostaniemy się do niego windą zjeżdżając o jeden poziom niżej niż recepcja. Spodziewając się dużej ilości ludzi zostałem pozytywnie zaskoczony.

Dodatkowe ręczniki basenowe dostajemy przy recepcji. Wchodzimy do części SPA, otwieram drzwi do szatni i nie ma ani jednej. O co chodzi? Rozglądam się po pomieszczeniu wcześniejszym i kompletnie zgłupiałem. W mokrych kąpielówkach mam wracać do pokoju?

-Za drzwiami są - słyszę męski głos. - Miałem ten sam problem.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Otwieram jeszcze raz i zaglądam za drzwi, a faktycznie są! Dziękuje za pomoc, wychodzi, że nie tylko my mieliśmy ten problem.

Niewielki basen, w sam raz do zabawy, do tego jacuzzi, leżaki i stoliki. Jeżeli sobie zażyczymy kelner przyniesie nam wybrany z karty deser, drinka lub kawę. Wszelkie atrakcje typu bicze i masaże można włączyć sobie samodzielnie.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Za oknami rozpościera się widok na tylną część hotelowego terenu. Jest malowniczo, uroczo, co potęguje moc odprężenia w przyjemnej dla ciała temperaturze wody. Tego zabrakło nam w hotelu Młyn w Elblągu. Co się jednak odwlecze to nie uciecze.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Śniadanie w hotelu Fajkier

Przed pierwszym wyjściem z hotelu trzeba się posilić. Po przespanej wygodnie nocy czas na śniadanie. Sala pusta, jest jeszcze wcześnie więc nie ma się czemu dziwić. Zaczynam od ekspresu. Intensywne espresso ma początek zdaje egzamin. Nalewam wody, kilka głębokich łyków i mogę brać się za posiłek.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Podstawowe składniki śniadania, jest świeże pieczywo, jajecznica, są parówki, nabiał, warzywa, wędliny, płatki śniadaniowe. Są pokrojone ciasta. Do picia oprócz kawy i wody dostępne są soki, herbata. Zaskoczenia nie ma, efektu wow również. Utrzymany poziom, który pozwala najeść się do syta i nabrać energii na kolejne godziny.

Restauracja w hotelu Fajkier

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Oprócz śniadań, ostatniego wieczoru wybierzemy się do hotelowej restauracji. Ku naszemu szczęściu hotel dysponuje kilkoma salami co pozwala na ewentualną zmianę, gdy w pierwszej, w której usiądziemy, zjawi się grupa, której wcale nie zależy ma ciszy i spokojnej rozmowie.

Pani kelner zjawia się przy stoliki bardzo szybko. Pyta o coś do picia. Pytam o lokalne, najlepiej ciemne piwo. Zapewniony, że takie dostanę, podobnie jak pozostali swoje trunki uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Co do samego piwa bursztynowego ambera, nie dla wszystkich ciemne oznacza to samo. Sączyłem więc trunek czekając bez końca na jedzenie. Wreszcie na stół podano żeberka w sosie BBQ, sałatkę paryską oraz rzecz jasna, acz może nie oczywista, pierogi ruskie.

Żeberka w sosie BBQ

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Doceniam zaangażowanie pani kelner w doborze trunku do poleconego dania. Dobrze, że piwo zdążyłem już niemal wypić, bo nijak miałoby się ono do żeberek w sosie BBQ. Kusząca okazała się z nazwy. Nie można powiedzieć, że były złe, ale mięso samo nie odchodziło od kości, a to dla mnie wyznacznik dobrze upieczonych żeberek.

Sprawa druga sos, gdzie mu do BBQ? Już prędzej do tych, które spotykamy na rodzinnych, domowych stołach. No, ale nie każdy musiał być w Stanach i próbować wybitnych BBQ. Danie z żeberkami w sosie BBQ jedynie dobre. Dużo lepiej wypadła sałatka paryska. Sycąca, soczysta i najzwyczajniej smaczna. Pierogi również się obroniły, dobrym ciastem i farszem.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Ogólnie jedzenie się obroniło i zważywszy na odludną lokalizację hotelu Fajkier nie trzeba szukać po okolicy innych restauracji. Skoro już o położeniu mowa, to wracając z intensywnej wycieczki, po całym dniu zwiedzania trzeba zagospodarować sobie jakoś wieczorny czas.

Atrakcje w hotelu Fajkier

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Po basenowym relaksie, ruszyliśmy na obchód hotelu. Kącik zabaw dla dzieci, hamaki, galeria ciekawych zdjęć, aż doszliśmy do najniższej kondygnacji. Zagraliśmy w ping ponga, bilard, niestety z rzutkami i piłkarzykami nikt nie był w stanie nam pomóc.

Hotel Fajkier wart jest polecenia nie tylko podróżnym zmierzającym do Kielc czy w przeciwną stronę, chcącym zatrzymać się na jedną noc. Choć hotel jest odludkiem, wyróżniającym się swą budowlą w okolicy to przyciąga zainteresowanych zwiedzaniem niezwykle barwnej okolicy jury krakowsko częstochowskiej.

Hotel Fajkier Wellness SPA, Lgota Murowana

Bez żadnych trudności, z miłą obsługą, dużym pokojem, wygodnym łóżkiem, dobrym jedzeniem, hotel Fajkier warto wziąć pod uwagę gdy będziecie wybierać się w tamte strony.
___
Pobyt w hotelu Fajkier Wellness & SPA, Lgota Murowana, maj 2021
zdjęcie: źródło własne