Restauracja SłodKAWA, Elbląg

Restauracja SłodKAWA, Elbląg

Od hotelu Młyn w Elblągu Starego Rynku jest spory kawałek drogi pieszo. Kiedy docieramy do szerokiej ulicy otoczonej odnowionymi kamienicami, z których kuszą klientów kolejne szyldy restauracji, postanawiamy przerwać spacer, odpocząć i coś zjeść. Zasiadamy przy stoliku w restauracji SłodKAWA. Z początku wydaje nam się, że to naleśnikarnia nastawiona raczej na słodkości. Podane menu szybko rozwiewa nasze domysły.

Pierogi ruskie z Restauracji SłodKAWA w Elblągu

Nie ma zbyt wielkiego przepychu, poszczególne grupy menu posiadają po kilka pozycji. Nie trzeba się długo zastanawiać. Szybko składamy zamówienie, po paru minutach dostajemy wybrane przez nas napoje i czekamy. Czas nieco się dłuży i od podanej herbaty i piwa upłynie półgodziny nim na nasz stół podawane będą zamówione przez nas potrawy.

Pierogi, naleśniki i sałatka

Naleśnik meksykański z Restauracji SłodKAWA w Elblągu

Bardzo dobre pierogi ruskie z okrasą i śmietaną. Idealna grubość ciasta, farsz dobrze przyprawiony. Śmietana od razu wywołuje u mnie wspomnienia z pobytu w Kluszkowcach kiedy zjeżdżaliśmy na nartach z góry Wdżar i zatrzymywaliśmy się na posiłek w karczmie Koliba. Tam właśnie podano mi kwaśną śmietanę i dodatek ten okazał się prawdziwą rewelacją dla podniebienia. Podobnie jest w Słodkawej w Elblągu, na prawie drugim końcu Polski.

Sałatka z kurczakiem w restauracji SłodKAWA w Elblągu

Drugim daniem jest naleśnik po meksykańsku. Zmienia się kompozycja smakowa. Jest mięso, dobrze dobrane przyprawy, innymi słowy smacznie. Szybko znika z talerza. Podobnie jak dania pozostałych biesiadników. Sałatka z kurczakiem, z wyważoną kompozycją warzyw i nie przesuszonym mięsem. Jest też naleśnik na słodko, z dżemem truskawkowym. Głód, pobudzony apetyt, nie ma czasu na wymyślanie. Zresztą nie ma nad czym, wszystko smakowało, wszyscy zostali nasyceni.

Naleśnik na słodko w restauracji SłodKAWA w Elblągu

Nie zamawiamy deserów, chcemy jeszcze zobaczyć jak najwięcej Stare Miasto Elbląg. Czas więc na kolejną część naszego spaceru. Regulujemy rachunek i wychodzimy z restauracji SłodKAWA, którą nie porywa może niczym wyjątkowym, ale zapewnia smaczne jedzenie.
___
Restauracja SłodKAWA, Elbląg, maj 2021
zdjęcia: źródło własne