Ale lody, Elbląg

Lodziarnia Ale lody Mostowa 12 Elbląg

Chyba nie zdarzyło się w tym miejscu jak do tej pory aby pisać o cukierni sprzedającej lody na gałki. Trudno mi też tak do końca wyjaśnić skąd ten wyjątek.

Po obiadokolacji zjedzonej w restauracji SłodKAWA ruszyliśmy w dalszą drogę po Starym Mieście Elbląg. Idąc wzdłuż imponującego kościoła pw św. Mikołaja przeszliśmy obok jego frontowej części przechodząc na drugą stronę placu. Wtedy dostrzegliśmy figurkę minionka. Szczypta słodkości dla zasłużonych?

Zwiedziliśmy Frombork, przeszliśmy z hotelu Młyn Aqua SPA na Stare Miasto Elbląga więc chyba jednak możemy zajrzeć do kuszącej nazwą lodziarni Ale lody. Gałki ogromne, nic nie ujmuje im smak samych lodów. Wychodzimy na zewnątrz i w tym momencie dostrzegamy po przeciwnej stronie Ice Queen czyli lodziarnie pod patronatem Magdy Gessler.

Nie spokojnie, nic nie wylądowało w koszu, nikt nie rzucił się w tamtym kierunku. Ale lody serwują naprawdę pyszne smaki i nikt nawet przez chwilę nie żałował, że los (minionek?) nas zaprowadził właśnie do tej lodziarni. Jeżeli więc będziecie obok wielkiego napisu Elbląg tuż przy moście zwodzonym na rzece Elbląg i przyjdzie wam ochota na lody, zajrzyjcie do niepozornej, acz urokliwej lodziarni.

Nie znamy nawet cen, więc nie będziemy czynić tu żadnych porównań, nie mniej z życia wiemy, że nie zawsze to co podpisują celebryci godne jest ceny. To co lokalne, znane miejscowym od lat ma czasem dużo większą wartość za lepszą cenę niż franczyza.
___
Lodziarnia Ale lody, Elbląg, maj 2021
zdjęcie: źródło własne