Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, Polska

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, Czorsztyn Ski, góra Wdżar
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, przy Czorsztyn Ski, góra Wdżar
Nasza wycieczka w okolice Kluszkowiec miała jeden cel – sprawdzić i ocenić warunki na trasach ośrodka narciarskiego Czorsztyn Ski, przy okazji rozejrzeć się za bazą noclegową. Góra Wdżar zrobiła na nas wrażenie, nie tylko przez fakt, że krok za krokiem weszliśmy na jej szczyt, a mapa tras okazała się na tyle kusząca by wrócić tu w trakcie zimowych ferii.

Pod górą Wdżar, tuż obok wyciągu krzesełkowego mieści się hotel Pod Wulkanem. Miejsce wydaje się wymarzone na pobyt i nocleg po czasie spędzonym na stoku narciarskim. Szczególnie, że jest częścią całej infrastruktury ośrodka narciarskiego Czorsztyn Ski. Poszliśmy do recepcji hotelu zapytać o dostępność, warunki, ceny. Kilka dni później otrzymałem potwierdzenie rezerwacji.


Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, pokój dwuosobowy z dostawką
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, pokój dwuosobowy z dostawką
W okresie zimowym, w tak zwanym wysokim sezonie, Hotel Pod Wulkanem w Kluszkowcach oferuje pobyt w okresach tygodniowych. Zameldowanie odbywa się od soboty godziny 16, wymeldowanie następuje w kolejną sobotę do godziny 12. My docieramy pod górę Wdżar w południe. Okazuje się, że nie jest problemem wcześniejsze zameldowanie, W przeciwnym przypadku mieliśmy w planach założyć na nogi narty. Dzięki miłej obsłudze hotelu rozpakowaliśmy samochód i przenieśliśmy rzeczy do pokoju.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, pakiet powitalny
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, pakiet powitalny
Dwuosobowy pokój z dostawką. Informowano mnie, że otrzymamy dwa oddzielne łóżka. Tymczasem w pokoju miła niespodzianka – jest łóżko małżeńskie. Dostawka to jego jednoosobowy odpowiednik. Wielkość pokoju zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie, przestrzenny, pozwala na swobodne przemieszanie się.

Oprócz łóżek na wyposażeniu pokoju jest stolik i trzy krzesła, W przedpokoju znajduje się dwu drzwiowa szafa oraz garderoba. Dużo wolnej przestrzeni oznacza swobodę, z drugiej strony jakaś dodatkowa komoda nie zajęła by dużo miejsca, a z pewnością byłaby przydatna. Na ścianie niewielki, choć wystarczający telewizor, z dostępnym pakietem podstawowych programów.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, łazienka z prysznicem
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, łazienka z prysznicem
Łazienka z prysznicem, również duża, umożliwiająca nieskrępowane poruszanie się. Na wyposażeniu suszarka do włosów o przyzwoitej mocy. Pomyślano również o wygodnej szafce z półkami. Prysznic to w zasadzie wnęka oddzielona od reszty szklaną ścianą z drzwiami. Zapewnia to wygodną kąpiel, z możliwością użycia deszczownicy.

Obsługa hotelu codziennie do południa wymienia te ręczniki, które pozostawiono w sposób opisany w instrukcji. Wymiana odbywa się sztuka za sztukę bez ingerencji w rodzaj, czy wielkość ręcznika. Na szczęście małe ręczniki sukcesywnie zamienione zostały na wielkie, a nie na odwrót. Procesu zwrotnego już nie było, tak że na koniec nie mieliśmy ani jednego małego ręcznika, a jedynie same wielkie, kąpielowe.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, korytarz
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce
Niestety to w zasadzie prawie wszystko czym w pokoju zajmował się service room. Prawie, gdyż uzupełniano jeszcze papier toaletowy. Starcie kurzów czy odkurzenia pokoju nie doświadczyliśmy, choć panie dosyć mocno podkreślały swoją obecność. Ze znajdującego się obok pokoi pomieszczenia gospodarczego dochodził zapach dymu papierosowego. Czuć było go nawet w pokoju.

Jeżeli złego słowa nie można powiedzieć o obsłudze na recepcji, tak dużo do życzenia pozostawia kontakt z paniami zajmującymi się sprzątaniem. Uprzejmość schodzi na drugi plan gdy w grę wchodzi sprzątanie podług. Zapewne gdyby to zależało od pani przecierającej korytarz blokowałaby ona dostęp do pokoi na czas zmywania.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, śniadanie, ekspres do kawy
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, śniadanie, ekspres do kawy
Od pierwszej nocy spędzonej w hotelu Pod Wulkanem we miejscowości Kluszkowce nie pasowała mi jedna rzecz – godziny śniadań. Posiłki wliczone są w cenę pokoju i nie ma opcji rezygnacji z nich. Sęk w tym, że wydawane są od godziny ósmej, to jest w chwili uruchomienia kolejki linowej na stoku narciarskim. Nie każdy jest porannym ptaszkiem, który za cenę snu jest w stanie wstać wcześniej aby cieszyć się lepszymi warunkami na stoku. Wybór śniadanie – jazda na nartach został przesądzony po trzecim dniu.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, śniadanie, szwedzki stół
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, śniadanie, szwedzki stół
Już pierwszego poranka zdziwiłem się spoglądając na śniadaniowe potrawy. Zapiekanka? Nie spełnia dzień wcześniej, widziałem je piętro niżej dostępne w barze. Pokrojone na mniejsze kawałki udostępniono kolejnego poranka gościom hotelowym. W kolejnych dniach na śniadanie spróbuje jeszcze tortilli oraz … wegetariańskiego hamburgera.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, śniadanie, hamburger wegetariański
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, śniadanie, hamburger wegetariański
Zapiekankę jadłem dzień wcześniej, jako sentymentalne wspomnienie przekąski z ubiegłego roku na stoku Turnia, stacji Olczan-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Tortilla smakowała całkiem przyzwoicie. Hamburger z czymś co miało zastąpić wołowe mięso potraktowałem jako żart. Zresztą udzielił się całej reszcie biesiadników.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, śniadanie, owoce, ciastka
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, śniadanie, owoce, ciastka
Po za tymi kulinarnymi ciekawostkami, śniadaniowe menu w hotelu Pod Wulkanem określić można jako standardowe z przewagą na ubogie. Była jajecznica, jednego dnia nawet kiełbasa, poza tym trzeba była dobrać sobie coś z nieco ubogiej zimnej płyty. Braki nadrabiałem jogurtami zotta urozmaicając sobie poranek kolejnymi smakami.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, sala śniadaniowa
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, sala śniadaniowa
W trakcie śniadania dostępna dobra kawa z ekspresu, wrzątek na herbatę lub inny rodzaj kawy. Dodatkowo woda mineralna oraz sok owocowy (każdego dnia jeden wybrany smak). Zabrakło kakao, które dobrze pobudza młodsze ciało przed pobytem na stoku narciarskim. Uzupełnieniem coś słodkiego, kruche ciastka z paczki oraz kawałki owoców, niestety zdarzały się nieświeże (winogrona).

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, fitness & spa, jacuzzi
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, fitness & spa, jacuzzi
Po trzecim dniu zapadła decyzja o rezygnacji ze śniadań. Ich jakoś nie wygrała z przygotowanym bardzo dobrze stokiem narciarskim. Nasze uwagi co do godzin dostępności śniadania przekazaliśmy obsłudze hotelu. Wystarczyłoby wydawanie śniadań od godziny 7 i wszystko zgrałoby się idealnie, podobnie jak miało to miejsce choćby w hotelu Nowa Ski w Karpaczu. Warto wziąć dobry przykład od innych.

Nie pozostało nic innego jak o siódmej wstać, zaparzyć kawę w pokoju, przekąsić coś, a po dwóch – trzech godzinach zjazdów zatrzymać się karczmie na posiłek. Opcja ta była o wiele lepsza i z pewnością smaczniejsza.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, przechowalnia sprzętu narciarskiego
Hotel Pod Wulkanem, przechowalnia sprzętu narciarskiego
Poza tymi mankamentami pobyt w Hotelu Pod Wulkanem we wsi Kluszkowce uznać trzeba za bardzo udany. Gospodarze mają świadomość celu przyjazdu swoich gości. Dostępna jest profesjonalna przechowalnia nart, mieszcząca się tuz przy wypożyczalni sprzętu.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, fitness & spa, grota solna
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, fitness & spa, grota solna
Po godzinach spędzonych w ośrodku narciarskim Czorsztyn Ski można skorzystać ze strefy fitness & spa. Do dyspozycji gości jest jacuzzi, sauny i grota solna. Dostępna jest też wyposażona w urządzenia sala do ćwiczeń. Pod Wulkanem znajdziemy też kąt do zabaw dla najmłodszych.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, strefa wi-fi
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, strefa wi-fi
Na wszystkich kondygnacjach znajdują się tak zwane strefy wi-fi. Można się tam rozsiąść na jednej z wygodnych kanap, pooglądać telewizję, pograć z bliskimi w gry planszowe lub najzwyczajniej w świecie skorzystać z szybszego niż w pokoju Internetu. Na terenie Hotelu Pod Wulkanem oraz w jego okolicy występuje problem z dostępem do sieci telekomunikacyjnej Plusa.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, fitness & spa, sauna
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, fitness & spa, sauna
Na ekranach telefonów pojawia się komunikat brak sieci. Dla tych, którzy chcą spokojnie odpocząć od świata zewnętrznego to na pewno kolejny atut za przyjazdem i pobytem w Hotelu Pod Wulkanem w Kluszkowcach.

Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, Czorsztyn Ski, góra Wdżar
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, przy Czorsztyn Ski, góra Wdżar
Ośrodek narciarski Czorsztyn Ski i Hotel Pod Wulkanem w miejscowości Kluszkowce mają jednak dużo więcej atutów przemawiających za tym aby odwiedzić te strony, pojeździć na nartach, a później w wygodnych warunkach wypocząć i wyspać się.

Nie wątpię, że wieś Kluszkowce posiada inne atrakcyjne miejsca do spania. Nie brakuje ich choćby w sąsiednim Czorsztynie. Ważny jest klimat i atmosfera miejsca. My spędziliśmy tygodniowy pobyt w Hotelu Pod Wulkanem i przyznać trzeba, że był to dobry wybór, czas spędzony bardzo pozytywnie, pomimo kilku małych mankamentów pozostaną miłe, dobre wspomnienia.
___
Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce, Polska, styczeń 2020
zdjęcia: źródło własne