Kemping Aquarena, Mogyoród, Węgry

Kemping Aquarena, Mogyoród, Węgry
Kemping Aquarena, Mogyoród, Węgry, zdjęcie: źródło własne
Wrażenia z Hungaroring jeszcze świeże. Wracają z każdym kolejnym Grand Prix Formuły 1.
Oprócz kibicowania na żywo najlepszym kierowcą świata podczas Formula 1 Grand Prix Magyar Nagydíj większość czasu spędziliśmy na polu kempingowym Aquarena przy aquaparku.

To jedyny całoroczny kemping tuż przy torze Hungaroring. Do dyspozycji kibiców są jeszcze tymczasowe pola tworzone na czas wyścigu Formuły 1. Na wszystkie z nich można zarezerwować miejsce na stronie GpticketShop.com przy okazji kupna biletów. Zamówienie nie jest jednoznaczne z wyborem danej parceli.Przyjeżdżamy w czwartek przed południem. Formalności dokonujemy szybko i bez problemu. Okazana rezerwacja, opaski na ręce i możemy iść szukać wolnego miejsca.

Grand Prix Formuły 1 to ogromna impreza sportowa, a tym samym towarzyska. Z tym faktem trzeba się liczyć od samego początku. Zaciszne miejsce? Może być problem.

Nie uznał bym za takie miejsca wokół którego są jeszcze wolne parcele. W każdej chwili pojawią się inni przyjezdni. Ci którzy już są w czwartkowe południe nie koniecznie zdradzą nam swojego towarzyskiego ducha.

Mamy sąsiadów dwóch starszych, na oko spokojnych, Niemców. Decyzja rozbijamy się. Gdy napinam namiot dojeżdża kamper. Wysiada z niego sześciu austriaków a za nimi wytacza się beczka piwa. Prawo Murphy’ego?

Kemping Aquarena, Mogyoród, Węgry
Kemping Aquarena, Mogyoród, Węgry, zdjęcie: źródło własne

Jest imprezowo, ale zarazem spokojnie. Taki klimat panuje w trakcie całego Grand Prix Węgier.

Kemping Aquarena daje możliwość przeżycia w dobrych warunkach. Zapewniają to służby porządkowe. Są na miejscu 24 na dobę. Pełnią dyżury przy sanitariatach co zapewnia ich czystość i świeżość.

Cześć sanitarna jest jedna. Dobrze rozłożony czas kąpieli spowoduje, że unikniecie kolejek. Te wystąpić mogą w części męskiej. Osobiście nie doświadczyłem ich ani razu. Ciepłej wody pod dostatkiem.

Może przydałoby się więcej toalet, ale to kwestia czasu i siły potrzeby. Bywa, że ta nagle u wielu jest jednakowa, cóż takie uroki natury.

Częściej kolejki spotkacie przy zlewozmywakach. Zdarza się to w określonych godzinach. Zmywający wykonują swoją czynność w skupieniu. Oczekujący nawiązują znajomości. W końcu gdzieś takie miejsce musi być.

Prąd jest opcją dodatkową i trzeba za niego dokonać dopłaty na miejscu. Skrzynki nie są rozłożone przy każdej parceli i może pojawić się problem z przedłużaczem. Warto mieć to na uwadze gdy rozbijamy namiot lub parkujemy przyczepę lub kamper.

Kemping na parkingu przy Hungaroring, Mogyoród, Węgry
Kemping na parkingu przy Hungaroring, Mogyoród, Węgry, zdjęcie: źródło własne
Podłoże trawiaste, na ogół bez kamieni. Alejki wyłożone kostką brukową, krawężniki.

Na kempingu Aquarena w Mogyoród przy torze Hungaroring spędzamy cztery nocy. Pakujemy z sobą ogromny wór nowych wspomnień, niezapomnianych emocji i pozytywnych wrażeń. Wielkie brawa należą się ekipie pracującej na polu w trakcie trwania Formula 1 Grand Prix Magyar Nagydíj, za organizacje, życzliwość i profesjonalne podejście. Stają na wysokości zadania, sprawiając, że są częścią wielkiej światowej imprezy.

___
Pobyt na kemping Aquarena, Mogyoród, Węgry, lipiec 2017 r.